| pufoletedebomboana a întrebat:

am nevoie urgenta de ajutorul vostru si cer va rog seriozitate. Acum 2 saptamani mi-am inceput viata sexuala, mi-am calculat sa nu cumva sa fiu in perioada ferita si nu eram, am folosit prezervativul, iar prietenul meu nu a ejaculat in mine chiar daca a avut prezervativ, si daca a apucat sa isi dea drumu a fost foarte foarte putin ca am vazut cum si-a dat drumu dupa ce a scos-o. Mie mi-a venit ciclul duminica si m-a tinut 2 zile si s.a oprit, insa era de culoare maronie si a fost foarte putin cantitativ. E posibil sa fiu insarcinata?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Stai LINIŞTITĂ, nu cred că ai de ce să-ţi faci griji - te-ai "protejat"!

Apoi, faptul că ciclul a ţinut doar 2 zile NU e o problemă ( nici culoarea, sau cantitatea,... )!

În general, după prima experienţă sexuală, se produc diverse "transformări" ale organismului, el "evoluează" şi se produc modificări hormonale care afectează menstruaţia ( aceasta poate întârzia; poate avea modificări de cantitate, culoare, perioadă/interval, miros, etc. )!

Cu timpul, după aproximativ 3-6 luni, situaţia se va stabiliza...

Pentru alte detalii şi pentru alte chestii care ţin de acest aspect - dacă ai RĂBDARE - te rog să intri pe profilul meu şi să citeşti răspunsurile date altor useri ( vei "învăţa" MULTE alte lucruri utile )!

Sper că aceste explicaţii să te ajute; dacă mai ai alte nelămuriri, nu ezita să mă întrebi şi voi încerca să-ţi răspund cât mai OBIECTIV!

Dacă consideri că ai de întrebat ceva mai INTIM şi nu se poate posta pentru public, atunci poţi să-mi trimiţi mesaj PRIVAT ( din secţiunea Mesaje ) şi promit un răspuns cât mai COMPLET!

Pentru a primi răspuns la mesajul privat, verifică-ţi setările profilului - Intră în Meniu la "Editare profil" şi la rubrica "Vreau să primesc mesaje de la" SETEAZĂ : toţi membrii TPU, apoi dă-mi un mesaj privat!

3 răspunsuri:
| Fantastic7 a răspuns:

Câți ani ai?

| AriannaAri a răspuns:

Nu am prea inteles ce ai zis pe acolo. Deci, in primul rand, se zice in perioada "FERTILA", nu "ferita". Oricum din ceea ce zici tu, se intelege ca prietenul tau a folosit prezervativul, n-a ejaculat in tine si inainte sa o faca si-a dat prezervativul jos, a scos-o si a ejaculat pe tine. Are cumva vreo logica? Mie mi se pare ca nu.
Daca esti cumva vreo copila de 10 ani, evita sa postezi intrebari prin care te faci singura de ras.
Pa, pa.

| kara_3788 a răspuns:

No way... daca ti-a venit ciclul e imposibil...si daca e asa maroniu si a durat atat de putin ar trebui sa mergi la medic ca sa vezi daca nu cumva ai probleme cu ovarele, dar de insarcinata n-ai cum sa fii. Plus ca te panichezi pentru nimic, cum dracu sa fii insarcinata daca a folosit prezervativ -_-