| myryutza a întrebat:

Hei TPU am o mare problema. Am un prieten cu care ma inteleg foarte bine defapt e prietenul meu cel mai bun dar eu cred ca are ceva sentimente pentru mine. Vorbim in fiecare zi si suntem foarte apropiati. zilnic ne spunem cat de importanti suntem unul pentru altul. As vrea sa aflu daca el este indragostit de mine? Ce sfaturi puteti sa imi dati cum sa fac sa aflu asta?

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Cu atat mai mult as zice ca este. Daca tu ai sentimente pentru el si vrei sa fiti impreuna, fa ce ti-am sugerat mai devreme. Dar nu poti sa il intrebi doar ca sa te afli in treaba, il intrebi doar daca vrei sa fie al tau. Daca il intrebi si tu nu ai pentru el aceleasi sentimente va fi ranit si probabil ca prietenia de acum se va destrama.
Hai sa zicem ca ti-ar spune ca nu e nimic mai mult decat prietenie, desi nu cred asta. Atunci il intrebi: "esti sigur, pentru ca eu te plac pe tine foarte mult?". Daca insista cu primul raspuns, atunci chiar ca nu e nimic, dar tu nu iesi prost din asta. De cele mai multe ori noi, baietii, suntem prieteni cu o fata cand ne place si speram sa fim impreuna. Daca suntem mai timizi, asteptam si riscam sa pierdem fata.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Intreaba-l si vei afla raspunsul, greu nu e doar sa ai ambitie.

| Adina77 a răspuns:

Apari intamplator cu altul in calea lui. Apoi vezi cum reactioneaza.
Altul in sens de coleg, amic, var.happy

| SkyPilot a răspuns (pentru Adina77):

Nu stiu daca este un sfat bun. La varsta respectiva, daca eu eram baiatul si nu eram impreuna cu fata as fi crezut ca are pe cineva si m-as fi retras fara sa mai cercetez.

| neutrino a răspuns:

Sfaturile noastre depind si de varsta voastra.

| SkyPilot a răspuns:

Daca va spuneti ca sunteti importanti unul pentru celalalt e foarte posibil sa fie indragostit.
Nu are rost sa-ti pui problema asta decat daca vrei sa fiti impreuna, altfel las-o asa cum este.
Eu as zice ca prima data cand iti mai zice ca esti importanta pentru el sa il intrebi: "crezi ca e mai mult decat atat? Crezi ca ai vrea sa fim impreuna?" dar daca zice "da" trebuie sa ii spui imediat ca si tu simti la fel pentru el.

| myryutza explică (pentru SkyPilot):

Nu numai ca ne spunem ca sutem importanti unul pentru altul dar si la o mica cearta sa zicem amandoi ne suparam si spunem ca nu vrem sa ne pierdem unul pe altul. Toti din jurul meu spun ca este ceva intre noi dar eu vreau sa aflu asta...

| SkyPilot a răspuns (pentru myryutza):

Cu atat mai mult as zice ca este. Daca tu ai sentimente pentru el si vrei sa fiti impreuna, fa ce ti-am sugerat mai devreme. Dar nu poti sa il intrebi doar ca sa te afli in treaba, il intrebi doar daca vrei sa fie al tau. Daca il intrebi si tu nu ai pentru el aceleasi sentimente va fi ranit si probabil ca prietenia de acum se va destrama.
Hai sa zicem ca ti-ar spune ca nu e nimic mai mult decat prietenie, desi nu cred asta. Atunci il intrebi: "esti sigur, pentru ca eu te plac pe tine foarte mult?". Daca insista cu primul raspuns, atunci chiar ca nu e nimic, dar tu nu iesi prost din asta. De cele mai multe ori noi, baietii, suntem prieteni cu o fata cand ne place si speram sa fim impreuna. Daca suntem mai timizi, asteptam si riscam sa pierdem fata.

| aqsta15 a răspuns:

Pai nu mai incape indoiala, in general baieti ascuta o fata sau se prefac ca o asculta pentru ca sunt atrasi de fata respectiva, nu prea exista prietenie intre un baiat si o fata. Acum depinde de tine daca il placi si tu si vrei sa fi cu el poti sa ii dai de inteles ca poate sa incerce sa se dea la tine happy