| RoxanaGhost a întrebat:

Am o mica nedumerire. Poate sunt eu prea speriata de bombe dar...Cand sunt de fata cu iubitul meu, are momente cand se uita in gol.Este un baiat de milioane, ne stim din 2013 si anul asta ne-am cuplat.E foarte cu bun simt si mereu se intereseaza de starea mea de sanatate, mesaje frumoase, a renuntat la anumite lucruri pentru mine, etc...
Doar ca mi se pare cam ciudata chestia cu privitul in gol. Noi stam excelent la capitolul comunicare si azi l-am intrebat si mi-a zis sa nu il inteleg gresit pentru ca e foarte fericit cu mine si nu are nicio obiectie dar ii vine cam greu cand pleaca si de faptul ca ne vedem o data la 2 saptamani(El e anul 4 la faculta iar eu ultimul an de liceu). Posibil sa nu aiba incredere in mine? In trecut am avut amandoi relatii la distanta si poate lui ii e frica de faptul ca se va repeta experienta din trecut(avand in vedere ca iubita lui se mutase in Italia si s-au despartit prin 2017 iar eu ceva asemanator, fostul meu fiind in Germania intre timp insurandu-se cu o tipa de acolo). Sincer si mie mi-a fost frica la inceput cand m-am cuplat cu iubitul meu, dar intre timp mi-a dovedit ca e cu adevarat un barbat matur.Nici acum nu-mi vine sa cred ca suntem impreuna, nici nu ma asteptam sa ma placa sau el ca baiat de facultate sa se uite la o mucoasa de liceu ca mine.Totul e asa de perfect cu el si suntem amandoi in al noualea cer.Probabil o sa-mi spuneti sa nu mai complic ceea ce am dar mi se pare bizar acest gest.Nu prea cred in horoscop dar poate sunt prea perfectionista datorita zodiei?laughing(eu fecioara el scorpion)Oare nu are incredere in mine? Vreau niste pareri si nu ma luati la misto.O zi buna sa aveti!

7 răspunsuri:
| Necunoscut112 a răspuns:

Nu aveti nicio problemă. Si oamenii care nu au probleme, le văd si le caută si acolo unde nu sunt.

| Ela05 a răspuns:

Gânditor ar fi răspunsul. Cred că se gândește și el la toate posibilitățile. Și evident îi este frică să nu pățească la fel cum a mai pățit. De aia poate are momente când privește in gol și este pierdut. Nu știu, părerea mea e că își mănâncă creieri. Poate te iubește și îi este teamă să te joci cu el sau eu știu. Totuși zic să nu dai importanță la asta și să nu cauți probleme unde nu sunt. Dacă voi sunteți ok împreună trăiți și profitați de momentul prezent și gata, nu vă mai gândiți la ce a fost, sau la ce ar putea ieși rău.
O zi frumoasă să ai.

| Freya1 a răspuns:

Pai daca este o relatie la distanta este normal sa ii fie greu cand pleaca si sa stea trist.Intrebarea este cum de nu esti tu trista ca trebuie sa plece?
El practic nu are nici o problema.

| CrissL0101 a răspuns:

E normal să se uite în gol, să nu se gândească la nimic. Uneori e un fel de reset. Si al meu are aproape zilnic momente din astea si imi zice ca e ca o pauza în capul lui când se uită în gol. Zâmbește-i, pupă-l și nu o să mai fie nimic ciudat.

| sweetys a răspuns:

Si eu am momente cand ma uit in gol. O fac involuntar fara sa ma gandesc la ceva anume, abia dupa cateva minute imi dau seama. Nu e ceva anormal din punctuml meu de vedere. Oricum in acea stare, creierul ti se goleste si nu gandesti.

| Donsavas a răspuns:

Bine spus. Cauti probleme acolo unde nu sunt. Esti suspicioasă de la prea mult bine. Omul are momentele lui de ingandurare. Toti simtim nevoia de a fi si singuri. E normal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai orice om se uita in gol uneori, asta faci si tu doar ca nu iti dai seama laughing