| kkourtney a întrebat:

Am o problema care ma afecteaza foarte mult....sunt foarte geloasa si nu prea am incredere in prietenul meu chiar daca niciodata nu mi-a dat motive sa nu-l cred. Simt intotdeauna ca trebuie sa il verific si acest lucru sigur va dauna relatiei. El intotdeauna are grija de mine si se comporta perfect cu mine, insa nu stiu de ce sunt atat de neincrezatoare? Ce sa fac?crying

Răspuns Câştigător
| Soowhaat01 a răspuns:

Incearca sa ai mai multa incredere in el. Daca nu ti-a dat nici un motiv sa nu il crezi niciodata, atunci poti sa stai calma in privinta asta.

Dar, daca vei continua sa tot il verifci, sa il controlezi, sa fii geloasa daca vorbeste cu alta fata...atunci relatia voastra va avea de suferit mult. Punete in situatia lui. Daca el nu ar avea incredere in tine, si te-ar urmari mereu, te-ar controla, cum te-ai simti? Ca nu iti da incredere, nu?

Eu zic sa incerci, ca si eu am facut la fel. Eram geloasa pe prietenul meu mereu. Puneam prietene sa il urmareasca, il contronam in telefon si intr-o zi, mi-a zis ca el nu mai poate.

Daca nu vrei ca sa nu aveti de suferit ai mai multa incredere in el.

Succes!

3 răspunsuri:
| Metempsihoza a răspuns:

Stiu cum e, cu gelozia nu ai ce face, decat sa o faci sa para ceva pozitiv, desi e greu. Incearca sa ii spui ca ai problema asta si sigur va gasi o metoda sa te ajute.

| neutrino a răspuns:

Nu prea ai ce face. Gelozia e ca o boala.

| Anemarrie124 a răspuns:

Pai o sa-ti spun un esec de`al meu care a daunat din chestia asta poate vei invata ceva: Am avut o relatie de 4 luni cu un baiat care se comporta cu mie impecabil si din cauza geloziei mele si obsesiei am juns sa-l deranjez mereu si am distrus o relatie perfecta si l`am facut pe bietul baiat sa intre intr-o stare monontona nu mai are chef de iubite de iesiri si nici de bere cu baietilaughing Deci nu face asta in vei chinui pe el si vei superi si tu.Incearca sa te calmezi.Gaseste`ti alte ocupatii! Ce nu intalegi ca doar tu contezi pentru el, ce vrei altceva? Sper ca te-a ajutat:*