| anonim_4396 a întrebat:

Hei tpu...am o problema! Cred ca m-am indragostit de cel mai bun prieten al fostului meu iubit! Si cred ca e posbil sa fie reciproc. fostul iubit e foarte gelos cand vine vorba de asa ceva si tipul asta imi da semne ca ma place adica la scoala gaseste tot felul de motive sa vorbeasa cu mine dar pe mess si facebook nu prea ma baga in seama si nu mai stiu ce sa cred, o sa incerc sa nu-l mai vorbesc cu el sau ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| EllaMelly a răspuns:

Asteapta sa faca el primul pas,vezi ce iti spune,daca vrea o relatie serioasa,cum gandeste, daca nu face el primul pas, il lasi in pace adica nu il bagi in seama, cu cat esti mai indiferenta, cu atat il atragi mai tare si vrea sa te cunoasca mai bine.In legatura cu fostul lasa-l sa creada ce vrea.Dar ai grija ca fostul daca e gelos ar putea sa-i bage prostii in cap in legatura cu tine aidca sa-i spuna despre tine ca te cunoaste el bine si tu nu esti o fata ca lumea, ca nu vrei o relatie serioasa sau ca iti bati joc de baieti, chestii de genu asta.

| Florinapopica a răspuns (pentru EllaMelly):

Pe mess si pe facebook nu ma baga in seama dar la scoala e total invers... Nu stiu ce sa cred

2 răspunsuri:
| Valutzzzu a răspuns:

Cred ca ar trebui sa faci ce-ti zice inima si sa-l lasi in... colo pe '' fost''. Ce treaba are el? Doar v-ati despartit, nu e problema lui ce faci tu cu viata ta. Succes cu baiatul.