| maddymaddy a întrebat:

Hei TPU, am o problema: Imi place foarte mult de un baiat, doar ca el e cu multi ani mai mare decat mine. de cand a inceput scoala imi place de el, dar mi-e frica sa-i spun pentru ca nu stiu daca este reciproc. Ziua vorbim foarte des si tot imi trimite pupici, la scoala ma ia in brate, nu stiu ce sa cred. El mi-a spus ca acum nu l-ar interesa o reletie pentru ca are alte prioritati, adica bacul, dar mi-a mai spus ca ii place de o fata. Ce ziceti sa-i spun ca imi place de el? daca da, cum? :*

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asa cum ai zis aici.

| maddymaddy explică (pentru mgtow):

Dar nu pot, daca nu e reciproc?

| mgtow a răspuns (pentru maddymaddy):

Asta e viata tu vezi ce zice omu la raspunsul tau.

| maddymaddy explică (pentru mgtow):

Am sa incerc..multumesc pentru sfat. >big grin

| Zenithf a răspuns:

Ce crezi, te considera ca pe o sora, de-ti trimite pupicii aia "fratesti", da? Si tot ca pe o sora te ia in brate.
Iar referitor la ce a zis el, de fapt il intereseaza o relatie, numai ca nu are atata timp pentru ea.

| Alexandru0007 a răspuns:

Nu ii spune inca, intreaba-l de ce fata ii place. daca nu esti tu aia.stai deoparte

| maddymaddy explică (pentru Alexandru0007):

Si crezi ca elo sa recunoasca ca ii place de mine?

| Alexandru0007 a răspuns (pentru maddymaddy):

Ce sa recunoasca daca nu stii nimic concret? iti va spune daca asta simte, daca nu.te resemnezi si gata

| Public22 a răspuns:

Nu te place crede-ma!

| MoltenMoon a răspuns:

O sa-ti para rau daca n-o sa actionezi...

| AlexandraAda a răspuns:

In felul tau propriu, nu trebuie s-o faci intr-un anumit fel. Daca tu chiar vrei asa de mult sa-i spui, spune-i. Dar sa stii ca asta iti cere si responsablitati: se poate ca el sa nu mia vorbeasca cu tine, sau sa se comporte mai distant. Dar sunt si cazuri bune: ori sentimentul e reciproc, ori va intelegeti mai bine pentru ca insfarsit te-ai eliberat.
Pur si simplu ii spui:
-Auzi, te superi daca iti zic ceva?
-NU. (sigur o sa raspunda nu sau "ce")
-Esti sigur, sigur ca nu te superi?
-(El o sa fie curios ca oricine si se va enerva... intr-un fel...)
-Imi cam place de tine.
Si GATA!
Sau cel putin asa am facut eu, el a ramas ceva gen "uau, cum se face *Poker Face*?" dupa care am continuat sa fim prieteni foarte buni, probabil chiar mai buni ca inainte, chir daca el nu ma place... si mi-a spus-o.
Bine, asta e povestea mea. Dar oricum, cand o sa fi gata sa-i spui, atunci o sa-i spui in felul tau propriu.
Eu l-am enervat dupa care i-am spus, dar asta nu inseamna ca trebuie sa faci si tu la fel!
Oricum, iti urez succes!

| VallyVally a răspuns:

Buna maddy. Eu zic ca ar fi mai bine sa ii spui, de mai multe ori sentimentul e reciproc, mai ales in cazul in care ai spus tu (''ziua vorbim foarte des si tot imi trimite pupici, la scoala ma ia in brate"), s-ar purea sa te placa si el.

| GhostOfTheWar a răspuns:

Mergi la el si ii spui : "Te iubesc"

| maddymaddy explică (pentru GhostOfTheWar):

Nu am asa mare tupeu, si de ar fi asa usor ce bine ar fi