| 00Alexy00 a întrebat:

Am o problema. Sper ca imi puteti raspunde. Acum doua saptamani m-am despartit de prietenul meu cu care am fost un an jumate. El mi-a spus ca inca ma iubeste. M-am despartit de el deoarece voiam sa fim doar prieteni. Prima saptamana de prietenie dupa despartire a fost OK. Saptamana asta a inceput sa fie putin mai distant, spunandu-mi ca nu o sa ma mai streseze de acum inainte...chestii de genul acesta. L-am intrebat daca ma mai iubeste si a spus ca da. Si eu il iubesc foarte mult. Nu vreau sa ii cer sa ne impacam pana nu aflu ce se intampla cu el. Ce sa fac? Ce se intampla cu el?

Funda cel mai bun raspuns. :*:*

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Pai ti-a respectat dorinta, nu? Daca nu simti pentru el decat prietenie, de ce te consumi? E normal sa se simta abandonat si sa se indeparteze.

5 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Lasă situația așa.

| Mihaela1964 a răspuns:

Dupa socul primit ca a devenit prieten din iubit ma mir ca mai vorbeste cu tine.Vezi ce-i cu tine, esti inconsecventa ori in gandire ori in sentimente; el e ok-te iubeste inca.Defineste-ti pozitia si vei limpezii apele.Numai bine.

| EdiShadow a răspuns:

Doamneee, eu nu inteleg, atata timp cat il iubesti si sentimentul este reciproc, de ce va`ti despartit?

| Bogdane21 a răspuns:

Pai impacate si aflii:**

| WTFdirectLAtinta a răspuns:

N-am inteles nimic i-ai zis ca vreti sa fiti doar prieteni si il iubesti foarte mult ca ce dracu il iubesti ca prieten sau cum... daca il iubesti asa de mult dc nu ai stat cu el si i-ai zis sa ramaneti doar prieteni