| anonim_4396 a întrebat:

Am o relatie de 10 luni,au fost multe certuri, probleme dar pana la urma am ramas tot impreuna si am trecut peste toate. Whatever, amandoi avem 18 ani, implinim anul acesta 19.Eu nu mi-am inceput inca viata sexuala din cauza ca nu ma simteam pregatita si nici baiatul perfect nu aparea. Parintii mei sunt mai stricti in legatura cu viata mea sentimentala iar baiatul cu care sunt nu e pe placul lor, mai ales pe placul mamei mele.Eu il iubesc,foarte mult m-am atasat de el,desi el e tigan,e calculat, nu ma jigneste, ne intelegem foarte bine. Simt ca el e baiatul perfect pentru mine. Am decis sa-mi incep viata sexuala cu el,desi mi-e putin frica am decis sa o fac. Parintii mei nu sunt de acord cu el si parca am o retinere sa fac asta, ma simt vinovata dar il iubesc mult si simt ca sunt pregatita.Ce sa fac? Nu stiu cum sa-mi potolesc parintii.

Răspuns Câştigător
| NoName0x0 a răspuns:

Varsta de a incepe viata sexuala nu e una batuta'n cuie, daca asta simti sa faci, lasa parerile altora si fa'o pentru ca asa vrei tu! Bft :*

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca tu chiar simti ca e baiatul perfect si esti pregatita atunci nu ai de ce sa ai retineri. Incearca sa discuti cu mama ta si spune-i cat de mult ti la el. poate asa isi va da si ea seama ca e potrivit pentru tine. Dar mai intai asigura'te ca el e baiatul pitrivit. Daca nu e asa, tot la parintii tai te vei intoarce deci fa in asa fel incat sa'i impaci pe amandoi.

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

''Deci'' pot fi considerat cum vreti rasist,xenofob,hitlerist,bla,bla, bla chiar nu-mi pasa, dar eu sa aud ca fata mea ar sta cu un tigan as innebuni instantaneu!
Vreau sa fiu scutit de comentarii gen si ei sunt oamneni si ei au un suflet, ca cine mi-s eu sa ma impun in calea fericirii fetei, ca nu fac bine, ca tralala.

Am trait si traiesc intr-o zona de tigani si va spun sincer ca daca as avea o arma as trage in toti.
Cele mai parazite fiinte de pe pamant.
Niste lepadaturi nespalate si inculte.Nu mai zic de problemele cu furatul pe la batranii din zona,nu mai zic de problemele ce le fac celor cu culturile de porumb(cultiv si eu porumb,dar inca n-au indraznit sa dea iama,totusi cred ca o sa dau de permis de port arma sau o sa bag firma de paza).Nu mai zic ca a trebuit sa li se bage microbuz separat pentru ca mergeau cu ceilalti oameni cu micorbuzele si se luau de ei,nu plateau bilete,miroseau a de toate,deschideam toti geamurile si degeaba.
Deci eu platesc o groaza de impozite si taxe(TVA,impozit pe venit,CASS, CAS) la statul care sta pentru ca niste infecti sa toarne o droaie de purandei si sa beneficieze de ajutoare sociale.
Nu mi se pare corect si nu voi fi de acord cu aceasta ''rasa'' de oameni in viata mea.

Mi-e scarba, mi-e greata, nu-i suport.

Asa ca le dau dreptate parintilor tai.
Sunt total de acord sa te desparti de acel individ.
Astea sunt povesti gen el e altfel, e civilizat, se poarta frumos,... dar tot tigan e.
Aaahhh

| JohnnyB98 a răspuns (pentru MandrilaVasileRadu):

Si eu sunt de acord cu Vasile Radu. Mai intai trebuie si parintii tai sa-l cunoasca, iar la randul tau si tu sa-i cunosti familia, sa stii cu cine te incurci. Asta cred ca e cea mai majora problema. Sa ai grija cu romii(vorbesc din experienta). big grin
Bafta!

| Felys a răspuns (pentru MandrilaVasileRadu):

Sunt intru-totul de acord cu afirmatiile tale, tiganii sunt o rasa fara discernamant

| Sweetish a răspuns:

Bună Florina.
Sfatul meu e să mai aștepți oricât de atașată te simți de el.
Fă-i pe părinții tăi să-l placă dacă e chiar așa de calculat.
Invită-l pe iubitul tău la o masă împreună cu ei, dacă te iubește cu adevărat o să accepte.