| Florinapopica a întrebat:

Hei TPU, am o relatie de 2 ani jumate cu un baiat,ne-am tot despartit si impacat si zilele astea m-am despartit eu de el din cauza ca se prea supara din orice, si vorbeste aiurea cu mine vreo 2 zile,din orice prostie! Azi m-a sunat si mi-a zis daca vreau sa ne impacam,ne-am impacat pana la urma ca na dupa atata timp impreuna mi-era greu sa zic ca nu vreau sa ma impac cu el desi intr-un fel simteam asta! Nu ma mai simt bine cu el,ma enervez repede pe el,si nu cred ca il mai iubesc,nu sunt nici eu sigura,as vrea sa ma despart de el, definitiv da mi-e frica ca o sa regret si o sa ma intorc iar la el.Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Lullu21 a răspuns:

Salut. Am avut și eu o relație de 3 ani jumate, exact ca tine, certuri, despărțiri, împăcări. Dar am renunțat. renunță pentru a găsi ceva mai aproape de sufletul tău. Vorbește calm cu el, explicăi totul cu meste, fără ceartă. Dacă caută motiv de ceartă întoarcete și pleacă. Nu vei fi toată viața cu el din motiv că îți este milă de el, așa nu se face. Lasă-l, poate va suferi poate nu, îi va trece tot. Baftă.

4 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Din ce povestesti, nu mai ai pentru el sentimentele care stau la baza unei relatii. Daca pui capat relatiei, la inceput nu te vei simti bine nici tu, e greu sa renunti la cineva dupa atata timp. Se zice ca sfarsitul groaznic este preferabil groazei fara sfarsit. Mai bine pui capat relatiei acum, o sa suferiti un timp amandoi, dar pe termen lung este lucrul cel mai bun de facut. Va vedeti fiecare de viata voastra si nu mai lungiti o relatie care nu merge.

| Tovarăşiemăligă a răspuns:

Luaţi o pauză

| yuly04 a răspuns:

Daca aveti o relatie de 2 ani si jumatate inseamna ca ceva nu mai functioneaza cum trebuie. Sfatul meu este sa incercati sa lasati de la voi pentru ca ati uitat cum erati la inceput ati uitat sa va iubiti.Incercati sa va iubiti mai mult pentru ca tu il iubesti fiindca daca nu il iubeai nu mai simteai nevoia sa te impaci cu el dar simti ca nu il iubesti pentru ca va certati prea mult trebuie sa il faci sa realizeze unde greseste.Si tu trebuie sa te gandesti unde gresesti si tu.

| Flory_7929 a răspuns:

Daca nu te simti bine cu el, ar trebui sa va despartiti. Fericirea ta e foarte importanta.Vor mai fi si alti baieti.