| Fcsb_Andreea_1997 a întrebat:

happy
Am o relatie la distanta de ceva vreme (eu in Italia, el in Romania ) si abia am plecat de o saptamana si o sa ne mai vedem abia de craciun sad si mor de dorul lui. Eu il iubesc enorm si din cate spun ceilalti si el pe mine si se vede pe fata lui si imi dau seama si prin mesaje. si spune la toti ca o sa tina foarte mult relatia dar imi este frica, ca odata cu timpul o sa se raceasca sau o sa gaseasca pe altcineva.Cum as putea sa ii ara ca il iubesc cu adevarat asa de la distanta si cum pot sa mi-l tin aproape si mai ales sa tin relatia stransa fara sa se raceasca? Multumesc anticipat! happy

3 răspunsuri:
| AdyAdeluş a răspuns:

Vorbiti de mai multe ori pe zi, poate la web, la microfon, la telefon. Arata-i ca tu tii la el chiar daca e la sute de km departare. Bafta happy. P. S. Ai mult de munca pentru a intretine o relatie la distanta.

| Mussette a răspuns:

Pff...la distanta e cam greu. Mai ales ca-i vorba de 3 luni. Incearca sa nu fi geloasa si vorbeste cat mai mult cu el. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O relatie tinuta "la distanta" isi pierde valoarea, atata timp cat nu exista ceva obiectiv care sa va fi legat, cum ar fi casatoria.

prin urmare, pot sa-ti spun ca dupa cateva plecari, mentalitatea prieteului tau o sa sufere modificari, o sa aiba alte pretentii de la viata, in timp o sa considere ca-l inseli si si-o sa-ti reproseze fara macar sa fii vinovata etc.

Daca vrei sa dovedesti ceea ce vrei, evita orice fel de cearta avand in vedere distanta, este greu a remedia si a face pace prin telefon, fb etc. apar dispute care pot sa fie decisive.

Stai departe de prietenii lui, sigur vorbeste si cu unii dintre amici, si nu ar vrea sa creada ca iti faci veacul cu ei, stai departe de fetele pe care stii ca nu le suporta, acele fete care credea el, ar putea sa te corupa sa iesiti la club.