| adutzadragutza a întrebat:

Hei tpu.Am si eu nevoie de un sfat este vorba despre un baiat care ma placea tare mult cu toate ca aflasem asta de la mai multe prietene.Insa nu mi-a spus niciodata ce simte ..nu a incercat niciodată sa vorbeasca cu mine mai deschis.Nu am simtit niciodata ca ar vedea in mine mai mult decat o prietena. Oricum asta a fost acum cateva luni. Acum nu stiu sigur daca ma mai place dar totusi am vrut mereu sa incerc eu sa vorbesc cu el daca el nu a facut asta.Ce spuneti sa incerc eu sa vorbesc cu el sau sa las lucurile asa cum sunt? Dupa ce am aflat ca ma place le'am spus Mariei si Ioanei ca nu il plac.La cateva zile am auzit vorbe cum ca "l-am ranit ".dar eu nu voam asta.Nu a venit la mine sa imi spuna sa ma place in schimb a crezut orice vorba aruncata in vant. Oare de ce a fost atat de sigur pe ceva ce au spus ceilalti decat pe ce i'as fi spun eu? Alta prietena mi-a spus ca el i'a spus ca nu m-a intrebat niciodata pentru ca stia ca il voi refuza.Ce sa cred? Oare merita sa fac eu un pas?happyAstept pareri. Funda +vot.P.S: sper ca nu v-am plictisitbig grin

Răspuns Câştigător
| December a răspuns:

Pai poate e baiatu mai timid de felul lui, nu are suficienta incredere in el si atunci nu are curaj sa se deschida fata de tine. Acuma ca tu le-ai spus fetelor acelea ca nu-ti place de el, nu e chiar ok big grin. Ca si asa nu avea el curaj, dar daca a mai si auzit de la colegele apropiate tie ca nu-ti place de el, probabil ca nu-i mai arde sa te intrebe nimic. Acuma ideea e in felul urmator: daca tie iti place realmente de el atunci poti sa faci tu primul pas si vezi ce iese. Dar fa lucrul asta cand sunteti numai voi 2winking.

3 răspunsuri:
| edit28 a răspuns:

Crede-ma baietii nu vad niciodata in fete decat niste prietene si atat. Daca si tu il placi eu zic sa iei initiativa, cel mai probabil asta isi doreste si el daca nu a facut nimic pana acum.

| neutrino a răspuns:

Ti-ar prinde foarte bine daca ai fi cuminte si nu ai face tu primul pas.

| aflavius a răspuns:

Pai ce sa-ti spun : eu unul te-as sfatui sa vorbesti cu el si sa-ti spuna de cine ii place, iar daca nu vrea sa-ti spuna spune-i ca ai aflat ca te place si daca il placi putin puteti sa fiti iubiti dar daca nu-l placi te-as sfatui sa-i spui ca nu crezi ca va potriviti dar sai nu uiti sa-i spui ca daca nu a mers cu tine sa nusi piarda speranta. Sigur va gasi o fata care sal place si so placa si el.