| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o intrebare, am un prieten de cateva luni si este dispus a ma astepte oricat deoarece ma iubeste, dar tinand cont de faptul ca stiu ca nu vrea asta de la mine si imi demonstreaza ca ma iubeste ma gandesc sa ii ofer mai multe... dar fiind virgina sunt retinuta de multe,cum ar fi parintii care cred ca nu ar accepta niciodata una ca asta, au pretentia sa fiu virgina macar pana la 18 ani si sa casc bine ochii ...nu este o diferenta mare,eu am 17, doar ca imi este mult prea greu sa il mai tin asa pentru ca si eu vreau. pentru ca il iubesc. Ce crezi ca ar fi mai bine sa fac?

Răspuns Câştigător
| XyYx a răspuns:

Daca tu iti doresti foarte mult si il iubesti cu adevarat si stii ca si el te iubeste, nu ai ce sa regreti. Fa-o! E minunat sa iti exprimi dragostea fata de el asa, nu conteaza de cat timp sunteti impreuna, daca va iubiti si simtiti asta faceti-ohappy

12 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Minciunica lui este clasica si de obicei este foarte eficienta. Se pare ca doresti sa o faci nu pentru ca lui ii este greu, ci tu nu mai poti rezista. Este ok, numai ca trebuie sa fii pregatita sa si plangi, pentru ca orice relatie are si sfarsit.

| neutrino a răspuns:

Chiar daca eu sunt sceptic, iti doresc din tot sufletul ca tu sa ai dreptate si va doresc "La multi ani " impreuna, sanatate si sa fiti iubiti.

| Oana92 a răspuns:

Daca simti ca vrei sa o faci atunci fa-o fara sa te mai gandesti! intuitia ta stie ce sa aleaga, fi sigura de asta! si nu te mai gandi la parinti, nu au de ce sa afle, nu spune nimanui si nu vor afla, iar daca chiar afla nu au dreptul sa-ti ceara explicatii, esti aproape majora, nu mai ai 12 ani. tot respectul pentru tine ca esti virgina la 17 ani, esti o raritate. cand vei avea parte de prima noapte de dragoste, sa-ti aduci aminte sa traiesti fiecare clipa la intensitate maxima pentru ca e ceva ce iti vei aminti intreaga viata! p.s. nu uita de prezervativ si de lubrifiant! bafta si bucura-te de iubirea pe care o traiesti!

| Fulbaster a răspuns:

Daca te iubeste o sa te astepte!

| mickidutza a răspuns:

Si eu am fost in starea asta. si l-am ales pe el, adica sa o fac. eu am doar 16 ani, si pe atunci aveam 13. ai mei nici acum nu au aflat si el aste mai mare decat mine cu 3 ani. si stam si acum impreuna. poti sa-ti iei inima in dinti si sa s-o faci. te asigur eu k nu este nici o problema. succes.

| Irinushifix a răspuns (pentru mickidutza):

Multumesc multkiss

| KlaudyaPussy a răspuns (pentru mickidutza):

Si eu a 15 ani si am facut-o la 13 happy nu au aflat sunt cu el de cand aveam 12 ani. A meritat sa o fac zic eu.

| oOoBrBoOo a răspuns:

Daca vrei sa o faci fa-o dar sa fie protejat pentru a nu deveni insarcinata fara sa vrei si nu zi la nimeni daca il iubesti fa ce iti zice inima.

| NicolasG a răspuns:

Dar oare nu ti-ar place sa ajungi an rochie de mireasa,si sa te poti bucura pe depli,nu doar pe furis,pe ascuns?
cred ca el chiar ar aprecia atitudinea asta,o asa fata chiar merita un respect deosebit,esti o flore rara, pe cale de disparitie.(e darul cel mai de pret cel poti oferi iubitului tau an noaptea nuntii, si el va sti sa-l pretuiasca, deci nu prea e bine sa-l transformi an ceva banal, monoton.si apoi atunci cand exista o iubire profuna nu-i ceva imposibil de greu, mai ales ca aveti planuri avansate)
iar conform statisticilor o astfel de familie are cele mai mari sanse sa dureze, are la baza o ancredere deplina. faptul ca altele aleg sa procedeze altfel nu-ti ofera nici o garantie, cate oare nu regreta amarnic faptul ca s-au grabit?
pentru mai multe sfaturi si detalii ia-ti o ora si urmareste:http://www.youtube.com/watch?v=8bUs4jNR0KA
cu siguranta vei avea ceva de anvatat.

| NicolasG a răspuns:

Tine cont totusi: e ciudat si curios cum de te sfatuieste astfel asiela(raspunsul castigator)http://www.tpu.ro/......ginez-fel/

| NicolasG a răspuns:

Sarbatori fericite
ma bucur ca va antelegeti de minune(asta ar trebui sa fie ceva cotidian pentru toate perechile dar traim antro lume destul de anormala)
si parintii mei aveau aceeasi diferenta de varsta(s-au casatorit la 20-28 si s-au anteles bine
scuze pentru trimiterea eronata pe youtube, este :http://www.youtube.com/watch?v=rZAbs9hH8Vk.
personal consider utila conferinta profesorului lucian Cristescu, fiecare poate avea ceva de anvatat.
din pacate sunt antrebari pe TPU:Cum sa imi pacalesc partenerul ca el e primul?
e mult mai bine de anvatat anainte, din pilda altora
nu stiu ce crezi despre Dumnezeu dar personal consider utila binecuvantarea pe care o da familiei antemeiate an ascultare de EL
Ps:bucurati-va din plin de viata dar toate la vremea lor

| silvia2 a răspuns:

Fa ceea ce iti spune inima. Eu tot aveam 17 ani. Ai mei nu stiu nimic. Chiar daca iti doresti sa faci acest pas nu ar trebui sa stie nimeni, doar voi 2, nici celei mai bune prietene nu e bine sa-i spui, ea mereu te poate trada. Daca esti pregatita si iti iubesti foarte mult prietenul si crezi ca vei fi mereu cu el nu iti ramine decit sa incerci, nu e ceva rau asta e viata succes!