| botosel a întrebat:

Hei TPU am si eu o problema usor mai delicataa si sunt putin speriata si as avea nevoie de ajutor.Acum 12 zile mi-a venit menstruatia si am inceput sa iau anticonceptionale(yaz). ciclul a decurs normal timp de 6 zile apoi s-a oprit. Acum, timp de 4 zile am o sangerare care treptat a inceput sa fie tot mai abundenta. Am fost a doctor si mi-a zis ca totul este ok, mi-am luat si un test de sarcina ( in caz de sarcina extrauterina) dar a fost negativ. Totusi incepe sa imi curga din ce in ce mai mult sange si sunt speriata. Ce as putea face?

4 răspunsuri:
| MajorAsshole a răspuns:

Ai ales bine categoria... inceteaza sa mai bei sange!

| mihaelaanamaria22 a răspuns:

Daca primele pastilute au fost de culoare inchisa nu trebuie sa te sperii; e suficient sa fii luat 3sau 4 drajeuri pentru a avea sangerarea aceea abundenta; iar daca nu au fost de culoare inchisa sfatul meu e sa consulti un medic specialist si sa intrerupi tratamentul

| petruta22 a răspuns:

Sigur nu ai uitat sa iei una? pentru ca atunci ti se da organismul peste cap.si eu am patit si 16 zile mi a venit ciclul.cel mai bine ar fi sa mergi la doctor si sa ti faca un test sa vada care anticonceptionale ti ar fi cele mai potrivite.

| ramitzu a răspuns:

(Daca nu ai chef sa rasp la intraberi nu mai rasp... cautati altceva de facut) Eu nu cred ca e ceva normal. Corpul tau a reactionat prost la acele anticonceptionale probabil. Eu zic sa mai faci un consult la alt medic si sa incerci sa faci niste analiza poate e din alta cauza. Ai grija. Daca se poate tine'ma la curent. E bine de stiut pe viitor.