| aannoonnimaa74 a întrebat:

As avea nevoie de niste sfaturi cu o chestie. La mine in scoala este un baiat de care sunt pur si simplu indragostita, adica ii un sentiment pe care acum il simt prima data asa puternic, in fine. Ideea ii ca lui ii place de alta fata cu care se intampla ca eu sa ma inteleg bine, si fetei ii cam place de el, oarecum sunt impreuna. Mie imi place de el de cam 1 am jumate-2 ani(pe vremea aia cei doi nu se cunosteau), de aceea nu pot sa schimb ceea ce simt pentru el. Stiu ca relatia lor nu poate dura, deoarece fata pleaca la studii in strainatate, iar el ramane in Romania, adica serios, ce relatii la distanta functioneaza chiar 6 ani... As vrea macar sa ma inteleg cu el ca prieteni foarte bine, daca nu e sa fiu cu el. Ve rooog dati-mi niste sfaturi legat de asta. Cum as putea eu sa il fac sa ma placa, cum pot sa fac sa petrec mai mult timp cu el?

4 răspunsuri:
| grab a răspuns:

Nu mai muri tu de grija lor ca nu o sa le dureze relatia. Tie sa iti pese de tine si de sansele tale. Joca-ti-le si nu ai nimic de pierdut, el o va alege pe cea mai potrivita! tongue

Răspuns utilizator avertizat
| Andreutza098 a răspuns:

Bună! Încearcă să fii cît mai naturală, încearcă să intri în discuție cu el prin prietenii comuni, interesează-te de preferințele lui și spune-i că ai aceleași preferințe. Mai pe scurt încearcă să fii o persoană în prezența căreia îi place să stea.
P.s. Băieților nu le plac fițoasele: )
Succese!

| LarisaViviana a răspuns:

Nu ai un prieten f bun pe care s il pui s se dea la fata aia sh atunci va fi liber