| Adee21 a întrebat:

Hei TPU, as dori un raspuns cat se poate de repede. Acum 2 luni am avut o relatie de 6 luni cu un baiat mai mare cu un an decat mine. Si totul mergea foarte bine, dar dupa cele 6 luni. o fata a inceput sa se bage in seama cu el. si din pacate a renuntat la mine pentru ea inainte cu 2 zile de ziuaa mea. Mi-am promis ca nu o sa mai de-a face cu el si ca nu o sa pastram legatura. Dupa 2 saptamani de relatie cu fata aceea s-au despartit. si acum vrea sa ne impacam. Ps : el nu e genul de baiat care sa aiba ganduri despre viata sexuala, e un baiat calm si la locul lui. invata bine. Acum cand mi-a cerut sa ne impacam eu nu am stiut ce sa-i raspund. Am nevoie de opinile voastre, chiar daca multe priete imi zic caa nu merita. Si eu sunt de aceeasi parere dar inca il iubesc si tin la el chiar dupa 2 luni. straight face

11 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Indiferent de sfaturile noastre tu tot ce-ti dicteaza inima vei face!
Il iubesti, dar el a dovedit a fi un badaran.sincer sunt de parere cu prietenele tale, te-a lasat pentru alta asta inseamna ca nu te iubea suficient si ca a gasit pe cineva mai bun.de ce acum vrea sa se intoarca? raspunsul il stie doar el!
Poti incerca prin ai da o sansa, dar nu te impinge, fi retrasa si lasa-l sa-ti arate ca ii pare rau si ca lupta pentru un viitor impreuna.
Nu-ti face multe sperante, e cam nestatornic si poate vei avea din nou de suferit!
O seara buna iti doresc!

| mona a răspuns:

Mai da-i o sansa, poate si a dat seama in timpul asta ca pe tine te iubeste

| greyhound a răspuns:

Ai putea sa-i mai acorzi o sansa, daca zici ca partea sexuala iese din discutie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il iubesti zici? Stii macar ce-i iubirea? Si chiar il iubesti, incat daca te lasa pentru una, tocmai cu 2 zile inainte de ziua ta de nastere (ce cretin, l-as bate rau), si dupa ce sta putin cu ea, sa se intoarca la tine si sa-l primesti?
Ai privit imaginea de ansamblu? Tie iti place ce se-ntampla si ce a facut?
Parerea mea e ca nu conteaza ce zic eu sau altii, ca cica tu "il iubesti".
Tot ce zic e ca NU te merita.

| alisuc a răspuns:

Cateodata inima zice ceva iar mintea altceva acum eu nu pot sa-ti zic decat sa-ti asculri inima daca tu crezi ce el merita o a doua sansa...acorda-io daca crezi ca se va intoarce la ecea fata iar spune-i ca ai trecut peste si cand te mai intalnesti cu el zambeste ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat, chiar daca inima ta plange dupa el sau ma poti sa-l incerci sa-i spui ca te-ai combinat cu altcineva sa vezi cum reactioneaza acum tu deci te pup si sper sa se rezolve.

| FLuturas1albastru4 a răspuns:

Fa ce crezi tu mai bine, dar sunt de parere ca ar trebui sa ii ai dai o sansa

| numele2 a răspuns:

Totusi dupa ce a plecat de langa tine si-a dat seama ca ii lipseste ceva scump si pana la urma nu a mai rezistat si te-a vrut inapoi.Da! iti pot zice si eu ca nu merita pentru ca a plecat si te-a lasat, dar numai asa si-a dat seama cat valorezi tu pentru el, daca il iubesti pentru asta l-ai putea ierta.Dar cum crezi tu!

| Adee21 explică (pentru numele2):

El s-a despartitt de ea fiindca ea isi gasise pe altul. straight face

| numele2 a răspuns (pentru Adee21):

Aaa atunci e altceva.Atunci nu mai merita, incearca sa il uiti pentru ca daca accepti s-ar putea sa te raneasca din nou! Sau sa lupte ca sa iti recastige increderea si sa nu te mai lase pentru alta! desi nu stiu daca o sa reuseasca.Gandeste-te bine la consecinte, nu l-a ce a trecut! Si ai grija de tine!

| bookute a răspuns:

Sincer,daca te.a lasat chiar cu 2 zile inainte de ziua ta eu zic ca nu merita nici o sansa, te-a avut si nu l-a interesat ce simteai pentru el cand te-a lasat. P.S: de unde sti ca dupa ce va impacati se gandeste ca vrea sa revina la tipa dinainte?

| Adee21 explică (pentru bookute):

Despre aia e si vorba. Nu stiu ce sa fac. Fiindca ei inca vorbesc si inca pastreaza legatura.