| ForYouu a întrebat:

Hei TPU, ce credeti, baiatul sau fata trebuie sa faca primul pas intr.o relatie? Imi place de un baiat si din cate stiu si lui ii place de mine, dar... nu stiu. straight face.

Răspuns Câştigător
| Balonașeledesăpun a răspuns:

După părerea mea, băiatul trebuie să facă primul pas. Dacă știi că te place, atunci pune o prietenă comună să stea de vorbă cu el, să îi zică tot ceea ce simți tu și apoi să îi propună să vă întâlniți. Îți urez succes! :*

6 răspunsuri:
| AgentulVIPPro a răspuns:

Buna! pai in mod normal baiatu face primul pas dar asta depinde numai de el! de exemplu eu sunt foarte emotiv si ma emotionez repede cand stau in preajma unei fete pe care o plac! daca stii ca e mai emotiv fa tu primul pas! nu trebuie sa ii zici mare lucru! intreaba-l daca te place si daca zice da intreaba-l daca vrea sa fie cu tine! papa! funda te rog frumoss!

| Iulian29 a răspuns:

Chiar nu conteaza cine face primul pas daca e mai emotiv. nu o sa il faca sau o sa il faca doar impins de la spate. deci daca iti place de el si sti ca si lui de tine fa tu primul pas!

| mona a răspuns:

Teoretic, baiatul ar trebui sa faca primul pas dar sunt cazuri in care e invers, poate din cauza timiditatii sau a curajului lipsa

| bruneta27 a răspuns:

Daca va placeti amundoi nu conteaza cine face primul pas, poate el este mai rusinos sau nu vrea sa fie refuzat asa ca prefera sa astept de la tine un semn, in ultima mea relatie eu am facut primul pas si a mers relatia timp de 3 ani, daca il placi spune-i nu ai de ce sa te temi.

| nutzu' a răspuns:

Poate el e mai emotiv sau rusinos, du-te la el pana nu ti-o ia alta inainte ca dupa aia o sa regreti.

| DeeaMarry a răspuns:

Eu cred ca baiatul.