| roxanika12 a întrebat:

Ce e de facut cand nu poti fi cu persoana de care esti indragostit?

14 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Habar n-am. Daca ti s-a inchis o usa. uita-te poate ai o fereastra deschisa in alta parte! Si da uneori viata e ciufuta, da-o dracu'. Unele momente trec si altele vin happy

| Ofiintă a răspuns:

Buna,

Sti ca in dragoste si razboi totul e permis, pai lupta pentru persoana respectiva ( daca merita) si fa-l sa-si dea seama de ce a pierdut.
Nu te place? fa-l sa te placa, proces care poate dura 2-3 ani, dar intr-adevar viata cateodata ne da suturi, ne face sa suferim astfel incat sa credem ca numai este cale de iesire, simtim ca situatia ne depaseste dar asta trece, vei gasi un alt baiat care sa te placa asa cum esti tu si pe care sa-l placi si tu, pe urma te vei intreba ce naiba tea atras la aceasta persoana pe care in prezent nu-l poti avea.
Viata nu se sfarseste cu un baiat, mai are balta pesti doar ca nu-i asa simplu, persoana potrivita vine la momentul potrivit cand nici macar nu te astepti deci n-are rost sa te amagesti pentru cineva care nu te merita!

| Trolli a răspuns:

Treci peste! Incearca sa-ti impui asta, chiar daca nu reusesti din prima, nu e nimic rau daca plangi o zi-doua, o saptamana-doua! Trebuie sa intelegi faptul ca nu se poate sa fiti impreuna, nu e capat de drum, esti tanara si sigur vei gasi mai tarziu pe cineva.
Citeste o carte, asculta muzica, vorbeste cu prietenii tai despre orice, te concentrezi mai mult pe teme si invatat etc.

| roxanika12 explică (pentru Trolli):

Mersi e un sfat bun

| Trolli a răspuns (pentru roxanika12):

Sper ca te-a ajutat! Bafta.

| cQsm1N a răspuns:

Depinde din ce motiv, poti sa astepti dar nu cred ca o sa astepti prea mult dupa acea persoana asa ca treci peste, viata merge inainte!

| neutrino a răspuns:

In viata trebuie sa stii sa si pierzi. Plangi pana te linistesti, apoi te speli pe fata cu apa rece si-ti vezi de drumul tau.

| h3r a răspuns:

Lupți sau te retragi.

| SefaTa97 a răspuns:

Sa faci tot posibilul sa fi cu acea persoana.
Daca nu merge, incerci sa o uiti si te orientezi spre o alta.
Viata nu e dreaptahappy!

| asdfghjhghkjj a răspuns:

Daca neaparat vrei sa o ai aproape pentru ca este importanta pentru tine, atunci ramaneti prieteni, poate chiar BFF si incerci sa o ajuti cand are nevoie, poate poate isi da seama ce pierdewinking pana la urma ce preferi, sa stii ca nu e cu tine si nici sa nu o vezi sau sa stii ca nu e cu tine dar inca sa fiti destul de apropiati? big grin

Răspuns utilizator avertizat
| vnvrgvskjdv a răspuns:

Asculta muzica care-ti place sa uiti de ea, macar cateva momente.

| lastride a răspuns:

Eu sunt in aceeasi situatie, ma place, o plac dar are un iubit foarte insistent si de care nu scapa, deci cam nasoala treaba. O mai vad si zilnic, mai rau. Sa nu faci depresie, parerea mea, incearca sa te indragostesti de altcineva, asa am sa fac eu.

| Alexa_Aly_1996 a răspuns:

Incerci sa uiti toti trecem prin etape de genul asta trebuie sa fim puternici nu este nimic de facut o persoana te place asa cum esti nu poti toata viata sa te schimbi ca sa fi pe placul cuiva TU ESTI TU! Nu incerca sa fi altcineva doar pentru a imprsiona pe moment pentru ca nu o sa tine nu poti sa joci teatru mereu. Incearca sa gasesti pe cineva care iti iubeste defectele pentru ca, calitati au toti pana tu cazi iar dupa ce ai cazut nu mai esti buna. in ziua de azi nici nu sti la ce sa te mai astepti. SUCCES!