| Mirela123yz a întrebat:

Ce inseamna de fapt masturbarea la o fata? O explicatie concreta?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul fetelor autosatisfacerea prin masturbare, se poate realiza prin excitatea a una sau a mai multe zone erogene pe rand sau concomitent cu ajutorul degetelor sau prin folosirea a diverse obiecte sau jucarii sexuale create special in acest scop.
In majoritatea cazurilor masturbarea se reduce la mangaierea sau masarea clitorisului combinat cu atingerea, mangaierea si pipairea sanilor si a mameloanelor. In cazul masturbarilor mai avansate pot fi excitate simultan sau concomitent cele 3 zone foarte erogene si anume : sanii, clitorisul si interiorul vaginului, prin metoda consacrata si cel mai des folosita ''degetica''. Senzatiile de placere si satisfactiile extreme oferite de orgasm, se obtin/realizeaza de obicei prin folosirea unor obiecte lungi si cilindrice, care exista prin casa sau camara bine aprovizionata, sau cu ajutorul unor obiecte special create in acest scop cum ar fi : pamatufuri, siraguri de margele speciale, penisuri artificiale, vibratoare, etc, si bineinteles in mare masura si a imaginatiei manifestate de fiecare fata/femeie. big grin

14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pui degetul pe clitoris si freci pana obtii placere si orgasm.

| bustamante a răspuns (pentru Violleta2022):

Serios, asa faci? Doar din atât? Ești frigidă!?

| Violleta2022 a răspuns (pentru bustamante):

Lasa asta in grija fetelor, si nu mai vorbi, ca te faci de rusine.
Tu esti impotent daca faci laba?

| bustamante a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu, doar ca nu reușesc sa ajung la autosatifacere nici în 2 ore. Din nefericire pentru mine nu pot face labă. Din fericire pentru femeie le țin cel puțin 45 minute înfipte în erecție maximă secvențe de rapiditate ca și iepurele. Deci din ce am dedus eu la tine nu esti foarte greu de satisfăcut.

| Violleta2022 a răspuns (pentru bustamante):

Lasa satisfactia mea sexuala, in grija sotului meu, si tu consulta un medic, ca ai o problema serioasa, daca nu te poti autosatisface nici in 2 ore.

| bustamante a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu chiar.

| Violleta2022 a răspuns (pentru bustamante):

Negarea este un semn de inconstienta, ca refuzi sa crezi ca-i adevarat, sau ca ti se intampla tocmai tie.
Stii, daca bagi capul in nisip si negi, nu te vindeci miraculos, dar nici nu vei fii capabil sa ai o viata sexuala normala.

| bustamante a răspuns (pentru Violleta2022):

Da sa știi, am analizele la zi la doctorul Popescu din Târgoviște. Nu am nici o problemă doar apetitul sexual este mare și vast.

| Violleta2022 a răspuns (pentru bustamante):

Mergi al o consulatie la Medicul Urolog: dr. Daniel Liviu Badescu, de la Spitalul Clinic Prof.Dr.Th.Burghele din Bucuresti.
Este un medic urolog extraordinar!

Cat priveste apetitul tau mare si vast nu cred o iota, atata vreme cat nu esti capabil sa ai nici macar 1 femeie langa tine.
Daca erai atat de bun la pat, pe cat te prezinti, chiar nu aveai timp sa fii singur.

| bustamante a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu sunt singur, doar nu sunt în relații stabile. Am ce *** când vreau, doar la muncă e mai greu.

| Violleta2022 a răspuns (pentru bustamante):

Lasa frate, ca nu de munca vorbim aici, ca ajungi dupa munca mergi acasa, deci poti avea o femei sau mai multe, cu care sa te hirjonesti.

| bustamante a răspuns (pentru Violleta2022):

Da, eu duc lipsa unei relații stabile plină de dragoste și stabilitate.

| elaventurero a răspuns:

Introducerea degetului in vagin sau al anumitor obiecte.
Pe scurt autostimularea vaginului sau al clitorisului.

| Crystyx1 a răspuns:

Un fel de act sexual fără a fi neapărat cu un băiat, de la frecare în zona clitorisului până la penetrarea lui cu mâna sau cu alte obiecte