| lort a întrebat:

Hei TPU.Chiciti ce, unt gay iar baiatul de care imi place a aflat ca il plac.Nu stiu ce sa fac,imi e si rusine maine sa dau ochii cu el la scoala.Ce sa ii zic? Va rog ajutor, repede...

8 răspunsuri:
| William a răspuns:

Iti dai seama ca daca se afla o sa fii sacul de box al scolii. Nu ai ce sa faci.

| RAY a răspuns:

Il placi un ce sens? si prieteni se plac dar nu fac sex intre ei, spune-i ca il admiri ca persoana

| mihai69 a răspuns:

Ce să-i zici? depinde de ce fel de om e el, de relația dintre voi de până acum.
Dacă ești ok cu el, spune-i adevărul și poate va aprecia. Asta nu înseamnă și că te va accepta, poate el nu e gay! Dacă e doar un coleg, și / sau homofob pe deasupra, mai bine spune-i că a auzit greșit, cine i-a spus vrea să-și bată joc de tine și să-și vadă de treabă.

| OnuOnulică a răspuns:

Incearca sa fi calm si sa vorbesti normal. Ii mai spui o data ca ai sentimente pentru el si daca vrea sa fiti impreuna. Daca nu, asta e cauti pe altcineva!
Nu e un capat de lume...

| grab a răspuns:

Nu mai fi gay!

| emmaemilia a răspuns:

Ia in ras chestia asta si o sauite la un moment dat

| 123Bog a răspuns:

Hei,a fi gay nu inseamna a avea o boala.Nu cred ca ai ales tu sa fi asa, pur si simplu esti.De fapt, exista studii care arata ca inclinatiile sexuale sunt determinate de anumite gene si sunt ereditare(se transmit din generatie in geeratie). Este o chestie cromozomiala, specifica cromozomului X.Eu unul nu vad ceva rau in asta. Daca stie ca esti gay, ai putea sa ii spui ca iti place de e, il apreciezi si ca ar fi frumos sa ramaneti prieteni la fel de buni chiar daca stie ca iti place de el.
Spune-i ca ai incredere in el si ca te bazezi pe el ca ceea ce ai vorbit sa ramana doar intre voi.
Mai exista varianta in care il iei pe "nu" in brate, dar asta te va ajuta doar pe moment pentr canu vei putea fugi toata viata de tine.

Mula bafta.Ai grija ed tine.

Răspuns utilizator avertizat