| TheWingOne a întrebat:

Cum pot sa ii spun unei fete ce simt/ca imi place de ea? Eu sunt o fire mai rusinoasa si imi este putin frica ca va rade de mine / clasa / etajul / liceul (poate ca este putin prea exagerat, dar in principiu.). Deci.Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

In principiu, daca doresti sa cuceresti o fata, trebuie sa lasi rusinea la o parte. Tu esti baiat si, atunci cand iti place de o fata, trebuie sa incerci sa o cuceresti, sa-i intri in gratii. Daca nu, stai deoparte si priveste la colegii tai cum isi traiesc placut adolescenta: in acest caz nu mai ai dreptul sa te plangi.

2 răspunsuri:
| Dima_Alexandru_1994 a răspuns:

Man daca esti timid si rusinos deschide o discutie pe facebook sau prin mesaje si zi ce simti e mai usor asa decat fata in fata oricear fi gandeste-te ca la un momendat toti ne-am facut de ras printrun mod asemanator dar toate au un inceput si daca se intampla ceea de ce te temi crede-ma ca intro saptamana maxim toata lumea o sa uite P.S ia-ti inima in dinti si zi ce ai pe suflet dar nu o lua tare din prima sa no o speri

| Popescu_Ana_1990_ydg9 a răspuns:

Trebuie sa te duci si sa stai cu ea de vorba. Poti sa o scoti in orasi, si sa ii spui tot ce simti pentru ea.