| R0011 a întrebat:

Cum pot sa-mi dau seama daca un baiat tine intr-adevar la mine? Sunt cu un baiat pe care il cunosc de 9 ani, am fost colegi in clasele primare si in generala. Noi am incercat sa mai fim de doua ori impreuna, dar nu prea ne.a reusit, iar dupa el a avut o iubita timp de aproximativ 2 ani. Cam acu 2 luni s.au despartit iar noi suntem impreuna de 2 saptamani. In tot acest timp noi ne-am placut, dar eram pur si simplu obisnuiti cu ideea, si fiecare isi vedea de viata lui. E foarte dragut cu mine si zice ca ii place la nebunie ce se intampla intre noi, zambeste cand ma saruta si o face pasional, ma imbratiseaza mereu si ma streange aproape de el. Credeti ca a trecut peste fosta si este dispus sa inceapa o noua relatie?thinking Nu vreau sa fiu acea fata care sa.l faca sa realizeze ce a pierdut cand s.a despartit de fosta si chestii de genu. puppy dog eyes

10 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Se poate ca el sa te fi placut mult in trecut, iar faptul ca voi sunteti acum impreuna asta il face foarte fericit!
Poate mai simte ceva pentru fosta lui, totusi au fost 2 ani impreuna dar asta nu inseamna ca nu simte nimic pentru tine sau ca nu vrea sa o uite pentru tine.
Din comportamentul imi dau seama ca tine la tine si chiar foarte mult.nu ar putea juca asa de mult teatru, daca nu ar fi asa mereu l-ai simti ca sta pe ganduri, ca e absent ceea ce ar insemna ca se gandeste la cealalta!
Eu in locul tau as fi fericita si as trai fiecare moment petrecut langa el din plin.se vede ca vrea ceva serios si ca nu esti ceva trecator pentru el!

| mona a răspuns:

Daca deja sunteti impreuna inseamna ca a trecut peste, cred ca e un inceput bun

| neutrino a răspuns:

Baiatul a avut destul timp pentru a-ti arata daca te place in vederea unei eventuale relatii. Daca nu a facut-o pana acum, las-o asa!

| R0011 explică (pentru neutrino):

Pai suntem deja impreuna. Deci.big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

2 ani de relatie nu au cum sa treaca in 2 saptamani.
El acum isi revine cu ajutorul tau. Cine stie, poate chiar o sa fiti in continuare mult timp, si asta va doresc >big grin

| sensualus a răspuns:

Dupa 9 ani inca nu-l cunosti ce simte pentru tine?!

| MrAnderson a răspuns:

Salut, Toxic

Cred ca iti poti da seama din comportamentul descris chiar de tine, ca nu are astfel de regrete.
Incercati sa scoateti ce e mai bun din relatia asta, si daca nu se va mai putea, incercati sa ramaneti prieteni.
O prietenie de 9 ani pierduta, e ca o comoara aruncata pe fundul oceanului.

Cu stima,
Neo

| detty24 a răspuns:

Daca e dragut cu tine si se comporta asa frumos dupa o perioada asa lunga inseamna ca tine la tine*-*

| dasdsad a răspuns:

Mai deci chiar nu va inteleg, uite din cauza asta am lasat-o si eu pe prietena mea dupa 9 luni magice PENTRU EA si COSMAR PENTRU MINE laughing Am facut totul pentru ea frate, tot ce era mai bun, i-am schimbat viata si am invatat-o o groaza, ca in final ce sa vezi? ea nu avea incredere in mine deloc, totul era o prefacatorie ca ea de unde sa fie sigura ca o iubesc si etc. Pai ma frate, odata ce baiatu ala sta cu tine atata timp, 9 ani in cazul tau, vezi ca face atatea pentru tine, ce naiba te mai intrebi: da oare tine la mine? crezi ca tipu si-a pierdut 9 ani din viata sa-si bata joc de tine sau ceva? of of...

| QăuMăăă a răspuns:

Daca nu ar fi fericit, si daca nu ar fi trecut peste, nu ar mai zambii si ar fi mult mai distant si toate cele... happy