| anonim_4396 a întrebat:

Hei, TPU! big grin Imi puteti spune si mie diferenta dintre pupic pe buze si sarut pasional? Dua Funda! rose

8 răspunsuri:
| Dek a răspuns:

Srutul pasional= este sarutul lung care implica cateodata si limba si dureaza o vreme
Pupicul= un sarut scurt doar unind 2 perechi de buze!happy Sper ca te-am ajutat.

| Love3 a răspuns:

VREI sa iti arat?batting eyelashes

| luniii a răspuns:

Pai cam amandoua au acelasi sens doar ca pupicul pe buze este mai romantic(acum depinde si cu cine e)iar sarutul pasional este cel frantuzesc(nu e obligatoriu sa fie si cu limba). Sper ca ai intelesbig grin Nu prea pot fi explicate in cuvinte, trebuie tu sa simti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sarutul pasional sau asa numitul french kiss presupune atingerea limbii partenerului cu limba, dar si introducerea limbii in gura partenerului. Este un gest romantic plin de pasiune.
Sarutul simplu cu buzele indica o relatie nonerotica (de cele mai multe ori). Sarutul frantuzesc este excitant pentru parteneri si sporeste tensiunea sexuala dinaintea partidei amoroase, stimuleaza si buzele, limba celuilalt, cavitatea bucala, acestea fiind zone sensibile la atingere.

| Ekcstsy a răspuns:

Limba si amestecul de saliva laughing

| Stefan_Paneci_1989 a răspuns:

Pupicul pe buze este acela cand tugui buzele si le faci la loc rapid. Cel pasional este cel q limba sau kair fara. Care nu tugui buzele. si dureaza mai mult.