| anonim_4396 a întrebat:

Hei, TPU! De la o vreme pare puțin mai rece cu mine. Într-adevăr, are probleme cu munca și probabil asta îl stresează și îl împiedică sa fie mai afectuos, dar ma gândesc dacă nu cumva o fi vorba de o alta femeie. În ultima vreme mă tot gândesc ca e posibil sa ma înșele. Nu ma bazez pe nicio dovadă, nu am găsit nimic, dar instinctul meu îmi spune ca ceva nu este ok. Mereu când îl întreb ce e cu el, spune ca e stresat cu munca, ceea ce e adevărat, dar nu cred ca e tot. Voi ce ați face în locul meu? Oare intuiesc bine sau e îngrijorare aiurea? Cele care ați trecut prin asa ceva... S-a întâmplat sa vă bănuiți aiurea iubiții?

Răspuns Câştigător
| SharpEagle a răspuns:

Convinge-l sa va luati in concediu si sa plecati in afara orasului. Si urmareste-i telefonul, daca e sau nu pe silent, indiferent ca plecati sau nu. Oricum, convinge-l sa doarma mai mult, uitati-va la cate un film pe zi, faceti bai de relaxare, fa-i din cand in cand un masaj. Adica, ofera-i tot suportul. Ambele variante descrise de tine sunt posibile, dar vei descoperi din aproape in aproape, mai mult prin excludere. Si ciocaniti-va bine si mai des!

1 răspuns:
| Drimmero a răspuns:

De ce nu incerci sa comunici cu el direct toate astea? Poate are doar o perioada mai dificila ce l-a deconectat de la viata amoroasa si dupa ce trece de ea isi revine.
Mai bine intreaba-l ce are in mod direct, ce s-a intamplat, incearca sa initiezi tu lucrurile, poate are un blocaj mental, desi un barbat atras de o femeie poate sa aiba si 3 firme de administrat ca tot nu isi va neglija femeia.