| LenaRock97 a întrebat:

Dupa ce semne aflu daca ma place cineva?

Răspuns Câştigător
| Rawwrr a răspuns:

- Rade mereu la glumele pe care le faci, chiar si atunci cand nu le sti povesti cum trebuie sau sunt glume seci, fara umor.
-Face glume despre o posibila relatie cu tine.
-Te apara mereu in public, indiferent de ce ai face sau spune.
-Iti zambeste. Chiar foarte des.
-Te intreaba mereu despre viata ta, despre ce faci si cum o duci, pe langa absolut generalul si nesemnificativul "salut, ce mai faci?".
-Cand spune o gluma, tu esti prima persoana la care se uita asteptand o reactie.
-Te atinge mereu "neintentionat", pe mana, pe umar, atunci cand vorbeste cu tine. E un semn foarte important ca te place, limbajul trupului spunandu-ti intotdeauna adevarul.
-Le pune mereu intrebari despre tine prietenilor vostri comuni. Stie ca acestia iti vor da raportul dar nu il intereseaza si, de ce i-ar pasa de vreme ce urmareste sa te cucereasca?

Sper ca te-am ajutat! Bafta. te pup. kiss

2 răspunsuri:
| Mariah92 a răspuns:

Te priveste cand intorci capul; poti sa-ti dai usor seama de asta cu ajutorul privirii periferice, specifica femeilor.
Face gesturi care tradeaza o anumita nervozitate: isi freaca barbia si/ sau ceafa, isi largeste gulerul, se sprijina de spatarul scaunului, revine in pozitia initiala, aplecat peste masa...
Te atinge intamplator ca o usoara lovitura, din greseala, apoi se scuza, atingandu-te din nou, mult mai ferm.
Se va aseza pe scaun in asa fel incat sa fie cat mai aproape de tine. Iar daca isi va incrucisa picioarele unul peste celalalt, genunchiul de deasupra va fi in directia ta.
Rade mereu la glumele pe care le faci, chiar si atunci cand nu le sti povesti cum trebuie sau sunt glume seci, fara umor.
Face glume despre o posibila relatie cu tine.
Iti zambeste. Chiar foarte des.
Te cheama in oras din cand in cand. Nu, nu la o intalnire, doar asa, la distractie. (Vrea sa fie in preajma ta, te place dar, cuvantul "intalnire" le da uneori fiori barbatilor si de aceea il ocolesc.)
Te intreaba mereu despre viata ta, despre ce faci si cum o duci, pe langa absolut generalul si nesemnificativul "salut, ce mai faci?".
Cand spune o gluma, tu esti prima persoana la care se uita asteptand o reactie.
Te atinge mereu "neintentionat", pe mana, pe umar, atunci cand vorbeste cu tine. E un semn foarte important ca te place, limbajul trupului spunandu-ti intotdeauna adevarul.

Take care :* funda?batting eyelashes

| ellena01 a răspuns:

Daca se comporta frumos cu tine, ii place sa stea in preajmata, daca lipsesti o zi de la scoala se ingrijoreaza, la fel daca nu ii raspunzi la mesaje sau cand te suna, prefere sa stea cu tine decat cu alti prieteni si devine agiat/a daca te vede in preajma altui/altei fete/baiat.