| valentinamarinamary a întrebat:

Hei TPU eu aud din ce in ce mai des vorbele astea"Dragostea nu are varsta, dar totusi ti se pare ciudat una de a 8-a cu unul de a 12-a, sau etc! Da intr-adevar poate cu 3 ani mai mare sau 4 dar tot exista diferenta aceia si oameni mereu vor fi neintelegatori in privinta varstei! De exemplu parintii mei au 12 ani de diferenta intre ei dar ar veni 30cu 40 si ....nu ar fi mare scofala! Voi ce credeti despre asta cu "Dragostea nu are varsta"?

Răspuns Câştigător
| Gorj a răspuns:

Atunci cand iubesti pe cineva nu te mai gandesti la varsta, gandeste-te sa iti fie bine tie si partenerului tau si lasa lumea deoparte.
Diferenta de 4 ani...e o nimica toata..nu cred ca sunt probleme."Iubeste, invata si iarta...aceasta e cea mai frumoassa arta"

5 răspunsuri:
| LeontinAndrei a răspuns:

Este adevarat ca dragostea nu are varsta. Ideea este ca atata timp diferenta de varsta dintre cei doi nu depaseste, sa spunem aproximativ varsta de 7-8 ani, atunci totul este ok. Desigur, ai sa gasesti cupluri ajunse casatorite de ani de zile cu diferente de 15 ani intre ei.

Ai dreptate legat in privinta faptului ca suna ciudat ca o fata de a 8a sa fie cu un baiat de clasa a 12a sau mai mare, dar daca exista dragoste de ambele parti atunci totul este posibil.

| forever13 a răspuns:

E total adevarat straight face. Dragostea nu are varsta, dragostea e ceva uimitor si atunci cand exista, toate obstacolele sunt trecute :X.

| WhisperSsS a răspuns:

Alohaa!

Deci, multi se ghideaza dupa acest principiu. Nu vreau sa-l consider gresit, pentru ca iubirea uneori chiar n`are limite.
In multe relatii au aparut astfel de probleme. Eu cred ca daca doi oamenii se inteleg bine, se respecta si au incredere unul in celelalt, varsta este doar un detaliu nesemnificativ. Cei drept varsta nu conteza dar sincer statutul social da. Daca unul dintre parteneri este minor iar celelalt major [ fata minora; baiatul major ], atunci lucrurile trebuie privite dintr-o alta perspectiva si totul trebuie gandit la rece.

Eu zic ca daca tu iubesti pe cineva cu adevarat, varsta n`are niciun sens. Ai multa grija de tine! :*

| Licuricea a răspuns:

Dragostea este misterul intre doi oameni, nu asemanarea dintre ei.

| bichplease a răspuns:

DAca esti cu adevarat indragostit nu iti va pasa de ce spun oameni pentru ca mereu vor exista discutii de genu: wow uitate la aia ea are 20 si el 40, cu siguranta sta cu el ptc are bani sau vor spune despre ea ca e o curva etc dar daca este dragoste adevarata ei nu vor asculta acele vorbe.happy