| Adryydream a întrebat:

Hei TPU happy imi place de cel mai bun prieten al meu si mi.e frica sa ii spun ca poate lui nu ii place de mine si poate nu va mai vorbi cu mine. Nu vreau sa il pierd. Voi ce ma sfatuiti sa-i spun sau nu?

5 răspunsuri:
| Rafael_Craciun_1994 a răspuns:

Spune-i ceea ce simti, merita incercat!
Daca nu o faci acum, o sa te gandesti mai tarziu la "ce ar fi fost daca...". Macar sti o treaba daca ii zici. Funda?

| vlad123789 a răspuns:

Dupa parerea mea daca o sa ii spui o sa faca o mutra de aia:ba esti nebun? Dar dupa ce o sa stea sa se gandeasca mai bine o sa isi daie seama ca simte ceva pentru tine

| SpikeSpigel a răspuns:

Cum spune si prietena mea:
Cine nu spune ce simte, risca sa piarda ce iubeste

| cristimihailov a răspuns:

Cel mai bun prieten al tau stie deja daca si lui ii place sau nu de tine.

Cu siguranta s-ar putea sa se simta un pic ciudat dupa ce pui aceasta intrebare.

Te-as sfatui sa intrebi printr-o persoana pe care amandoi o cunoasteti bine.

Practic acea persoana sa il ia deoparte si sa ii spuna ca are impresia ca tu il placi mai mult decat pe un prieten normal. Si sa il intrebe ce parere are el.

In functie de raspuns, vezi ce se poate face.

| Mayar a răspuns:

Mai, el e baiatul, dara i-ar fi placut de tine, ti-ar fi zis. Poti tu sa il intrebi: "Tu tii la mine ca la o sora sau ca la altceva?" -sau o intrebare de genul, de unde puteti deduce ce si cum sta treaba.