| Covrigel07 a întrebat:

Hei, TPU! Imi place de un baiat care este cu un an mai mic decat mine. Ideea este ca nu stiu ce sa fac. Am mai vazut intrebari pe TPU despre acest subiect, iar majoritatea raspunsurilor erau: "Esti prea mica, lasa baietii" sau "du-te la el si spune-i". Ei bine, eu nu am deloc curaj, dar deloc, sa ma duc la el si sa ii spun in fata -sau chiar si prin mesaj (desi e de prost gust)- ca il plac.
Am mai auzit de la o alta fata ca lui ii place de o fata de varsta mea (am 14 ani), dar de la scoala lui. (suntem la scoli diferite)
Prima problema ar fi, ce ar trebui sa fac?
Insa a doua este ca prietena noastra (avem o prietena comuna prin care ne-am cunoscut) imi spune ca el s-ar putea sa ma placa, dar nu e sigura. Cum as putea sa imi dau seama daca ma place sau daca nu?

Răspuns Câştigător
| pietrean a răspuns:

Faptul ca aveti o prietena comuna, este un lucru mult mai usor de realizat pentru a-l putea cunoaste pe cel pentru care simti o atractie.Prietena voastra, va poate face cunostinta si asa iti dai seama daca si el te place.La varsta voastra,totul poate fi o prietenie pura, curata, care va da ocazia sa va petreceti timpul impreuna, distrandu-va impreuna, comunicand in problemele voastre despre scoala si alte lucruri ce tin de tinerete.
Profita de vacanta, ca acus vine scoala!

| Covrigel07 explică (pentru pietrean):

Multumesc mult! O sa tin cont de sfaturile tale :*

7 răspunsuri:
| Mussette a răspuns:

Arata-i ca-l placi.
Atunci, daca iti va raspunde asemanator, e posibil sa se infiripe ceva intre voi.
Un an nu-i diferenta atat de mare.

| Covrigel07 explică (pentru Mussette):

Multumesc...cat despre diferenta de varsta, stiamwinking Dar mersi mult :*

| robi1990 a răspuns:

Dale minte doamne.

| Covrigel07 explică (pentru robi1990):

Si tie sa iti dea mintehee hee

| msKat a răspuns:

Pai incearca sa ii arati ca il placi prin gesturi. bafta