| CrisaCriss a întrebat:

:* imi place un baiat de ceva vreme si stie ca il plac pentru ca i-am spus (nu am scapat de el pana nu i-am zis de cine imi place) si cand l-am intrebat ce crede despre ce am zis mi-a spus ca e reciproc. El nu face nimic cu toate ca spune ca ma place, a batut o data apropoul de relatie, dar nimic si as vrea sa-l provoc sa faca ceva. Vreo idee?

Răspuns Câştigător
| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Saruta-l, invita-l la cafea, la tine oriunde, o relatie nu inseamna cuvinte, adica vrei sa fii cu mine si gata. poate e incepator si nu stie cum sa actioneze, sau poate ca e nehotarat, ia tu atitudine si fa primul pas

| CrisaCriss explică (pentru PreaDulcePreaFin):

Nu e incepator... are multe admiratoare si am impresia ca e doar gura de el... El e ceva de genu: tu le vrei pe toate, dar de fapt nu stii ce vrei

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

...intreaba-l daca poate saruta cu ochii deschisi.
Va trebui sa-ti demonstreze.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Să te invite la un suc dacă te place!
Pa, pa.

| neutrino a răspuns:

Spune-i ca ai dori sa vezi un film la cinema si te gandesti la cine ar putea sa te ajute.

| DalyanKawaiiiii a răspuns:

Da sa te sarute sau sa iti spuna ca te iubeste sau sa dovedeasca asaam facut si eu si a mers chiar baiatul de care imi placea a zis ca ma iubeste de nu mai poate si chiar ma surprins ca el ma placea mai mult decat mine