| Anonima911 a întrebat:

Hei TPU...
In seara asta, m-am certat cu ..nu pot sa ii zic iubit,pentru ca inca nu suntem impreuna.
Dar de ceva timp,ne spunem "te iubesc" si alte chestii...
Chestia e ca de la un timp ne certam din ce in ce mai des si ne impacam foarte greu! Eu chiar il iubesc, si el ma iubeste pe mine. ce e de facut?
Funda celui mai bun raspuns

2 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Sa va spuneti ofurile unul la altul care duc la certuri dese si aprinse.

| A7n7d7r7a a răspuns:

Poate ca ar fi bine sa mai lasati de la voi cate putin si sa incercati sa vorbiti fara sa ridicati tonul sau sa va acuzati reciproc, sau fara sa scoateti in evidenta defectele celuilalt.
Nu prea am inteles de ce spui ca nu sunteti de fapt impreuna... Cat timp va spuneti ca va iubiti si aveti sentimente puternice, nu poti spune ca nu e iubitul tau.
Eu zic sa vorbiti deschis cand amandoi veti fi calmi si relaxati. Daca nu ajungeti sa va intelegeti e posibil ca pur si simplu sa nu va potriviti din punct de vedere al caracterului si sa continuati asa v-ar face mai mult rau.

***Funda daca consideri ca te ajuta acest raspuns. happy