| DiaSmiley a întrebat:

Hei TPU, inca ceva despre acel baiat ( caruia vrea sa ii spun ca il plac ). eu ma inteleg si foarte bine cu el ca si prieten, si nu as vrea sa stric prietenia noastra... daca el va spune nu?. atunci mie o sa imi fie rusine si sa ma uit la el sau sa ii dau un " buna "! Va rog ajutati-ma! Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| NoSmile a răspuns:

Buna!
Nu doar ca iti va fi rusine de el apoi, dar iti vei pierde si increderea in tine, vei fi dezamagita si vei suferi.
Nu iti strica prietenia!
Asteapta!
Tu doar sa-i semne ca-l placi, lasa-l pe el sa se declara, sa ceara mai mult.
Tu doar dovedeste-i ca esti interesata de o relatie.
Nu-i spune!
Succes!

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Daca sunteti prieteni, asta nu inseamna ca puteti fi si iubiti. De obicei baiatul isi alege fata, dar o fata trebuie sa stie si sa se lupte pentru a fi aleasa. Daca el nu a facut inca primul pas, asta inseamna ca ori inca nu este suficient de matur pentru o relatie, sau, nu este interesat de o astfel de relatie cu tine. Asta nu insamna ca nu puteti fi doi buni prieteni in continuare.