| Denisa76114 a întrebat:

Hei TPU, luna trecuta am avut un contact sexual neprotejat și am făcut 2 teste de sarcina care au ieșit negative, luna aceasta am avut un contact sexual neprotejat iar ieri mi a venit menstruația doar ca e mai solida nu lichida.
Sa am motive de îngrijorare?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De ce sa ai motive de ingrijorare, daca tu de buna voie si nesilita de nimeni ai ales sa faci sex neprotejat, riscand o sarcina si chiar luarea unor boli cu transmitere sexuala?

| Denisa76114 explică (pentru Violleta2022):

Am facut 2 teste și ambele au ieșit negative

| Corina64 a răspuns:

Bună, la cat timp după contactul sexual ai făcut cele 2 teste? Menstruația de asemenea în primele zile poate fi mai,, solidă,, cu prezența unor cheaguri mici datorită unui flux mai mare de sange, astfel sângele nu are timp să fie eliminat treptat. Dacă menstruația este în rest fără întârzieri sau alte modificări nu ar trebui să ți faci griji. Încearcă totuși să folosești o metodă eficientă pentru a evita o sarcină nedorită ca să nu mai treci prin situații de genul.