| Denisa76114 a întrebat:

Hei TPU,luna trecuta am avut un contact sexual protejat cu iubitul meu,însă el a insistat sa îmi bage degetul în vagin, am făcut un test de sarcina fiind speriata și a ieșit negativ, iar ieri când m-am uitat pe calendarul menstrual mi-a apărut șanse mari de sarcina.
Sa îmi fac griji de ceva?

Răspuns Câştigător
| Emilian65 a răspuns:

Nu îți face griji de sarcina. Ea, apare în urma ejacularii în vagin. Ori dacă a băgat degetul, acesta nu a ejaculat, deci șanse de a fi gravida sunt zero.

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

„el a insistat sa îmi bage degetul în vagin...Sa îmi fac griji de ceva?"

sigur doar asta a făcut?

| Denisa76114 explică (pentru sierra1):

Nu,a bagat și penisul doar ca avea prezervativul pus

| sierra1 a răspuns (pentru Denisa76114):

Atunci, relax!

| Miruna333 a răspuns:

Contact protejat, lipsit de accidente, de unde sarcina? Din ceruri? Nu inteleg ce treaba are degetul in ecuatie, pe acolo nu isi da drumul. Sanse mari de sarcina daca ar fi fost neprotejat contactul si si-ar fi dat drumul.

| Madaxo97 a răspuns:

Nu ai nicio șansă de sarcină

| ionuț100yo a răspuns:

Făcând sex protejat cu el nu poți rămâne însărcinată cu el deoarece spermatozoizii lui se opresc în prezervativ.
Dacă testul tău a ieșit că ai șanse de a fi rămas însărcinată și ai făcut sex protejat cu el, asta înseamnă că ai rămas însărcinată cu alt bărbat nu cu el.De aia se numește "Sex Protejat" adică Sperma nu ajunge în Vagin deci Spermatozoidul nu ajunge la Ovul să-l Fecundeze