| anonim_4396 a întrebat:

happy Ma numesc Mada si am 14 ani fara 2 luni. In luna august am fost la o nunta. Ei bine, obligata sa merg, dar intr-un final n-am regretat ca am mers. A fost frumos tot pana au ajuns si domnisorii de onoare. Si unul mi-a atras atentia. Il stiam din vedere. Era chiar la o scoala apropiata. Si pe tot parcursul nuntii, noi tineretul am stat la o masa. Ne-am mai aruncat priviri, apoi cand unul observa ca se uita, intorceam privirea. Apoi am stat pe afara, radeam. Si intr-un final mi-am da seama ca ma atragea acel tip intr-un fel. Petrecerea a tinut destul de putin. Nu prea am apucat sa ne cunoastem pentru ca partenera lui cu 4 ani mai mica decat noi il tot lua. Acum vreau sa intru in vorba cu el pe fb, dar mi-e rusine intr-un fel, adica nu stiu daca ma mai tine minte, sau poate ma ignora. ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Flavi007 a răspuns:

Mergi si viziteaza-ti prietenii si sigur dai de el "accidental" intrati in vorba... vezi daca se opreste din forbal pentru tine chiar e cevawinking :* baftaaa

9 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Te sfatuiesc sa il lasi in pace.
Chiar tu ai spus ca avea partenera!
Nu cred ca tie ti-ar conveni sa se bage cineva peste tine.

| Mădiiiiie a răspuns (pentru DeeaMarry):

Am scris gresit. Ma refeream partenera = domnisoara de onoare. Adica el era cavaler si ea domnisoara.

| YumiSukinanda a răspuns:

Vorbeste cu el, nu-ti fie rusine!

| Mădiiiiie a răspuns:

Am uitat sa va spun ca el nu prea intra pe facebook.

| Indecenta a răspuns:

''partenera lui cu 4 ani mai mica decat noi''... daca are partenera, desi nu inteleg cum e mai mica decat voi cu 4 ani, daca tu ai 14, chiar asa, are o partenera de 10 ani? Reiau, daca are partenera, nu il aborda ca si cum vrei o relatie cu el, deveniti amici, discutati despre diverse lucruri si vezi cat de incantat e si el ca vorbeste cu tine.

| Mădiiiiie a răspuns (pentru Indecenta):

Da! El, cavalerul de onoare are 14, si ea 10. Si la partenera ma refer la domnisoara de onoare. nu la prietena.

| Indecenta a răspuns (pentru Mădiiiiie):

laughing am inteles acum. Atunci daca nici pe fb nu dai de el, mergi pe unde stii ca-l gasesti, intalniti-va ''intamplator''.

| Flavi007 a răspuns:

Heihappy pai ar trebui sa vorbesti cu el, doar nu ai nimic de pierdut. sigur nu te va ignora din moment ce v-ati tot aruncat priviri si alea-alea. cine stie, s-ar putea sa iasa ceva happy

| Mădiiiiie a răspuns (pentru Flavi007):

Da, poate ai dreptate. dar ma mai impiedica ceva. INTRA FOARTE RAR. Si cand intra ori nu sunt eu, ori joaca fotbal. E innebunit dupa fotbal. Si m-am gandit o data sa merg la el in cartier, oricum am acolo prieteni. Oare fac ce e bine?laughing

| Flavi007 a răspuns (pentru Mădiiiiie):

Mergi si viziteaza-ti prietenii si sigur dai de el "accidental" intrati in vorba... vezi daca se opreste din forbal pentru tine chiar e cevawinking :* baftaaa