| Cristina787878 a întrebat:

Hei TPU, ma simt oribil…Îmi este foarte dor de fostul meu iubit nu știu ce ar trebui sa fac sa trec peste mai repede nu mai suport….Îl vreau așa tare înapoi…au trecut luni bune de când nu am mai vorbit cu el din jumătatea luni Aprilie și ma simt groaznic….S a despărțit de mine pe motiv ca "ne am îndepărtat" deși mereu i am fost aproape…La despartire m-a mințit…Am aflat mai târziu de la tatăl lui ca a fost la o petrecere pe ascuns înainte sa ne despartim…Sunt devastată nu știu ce sa fac sa îmi revin simt ca trece viața pe lângă mine și eu sunt in impas…Știu ca iubirea cu sila nu se fc nu am de cand sa implor reconcilierea dar mi l as dori așa tare înapoi pentru a fost prima mea relație și serioasă de un an jumate…Tatăl lui a rev după multe luni m-a căutat…i-a spus mătuși mele ca ii va spune sa se împace cu mine după admitere…Eu nu stiu ce sa cred…Oare tatăl lui a vrut doar sa se laude cu notele lui de la bac și sa facă Glume proaste…Sau chiar ii e fostului meu dor de mine…?

Răspuns Câştigător
| wildthing a răspuns:

Draga mea, as putea sa te menajez, dar daca te-as minti sau ti-as impacheta adevarul in diplomatie, ti-as face un deserviciu. Astfel, voi fi cat se poate de direct: nu ii este dor de tine, nu te vrea inapoi, ia-ti gandul de la el sau incearca sa accepti in viata ta pe cineva a carui prezenta sa te ajute sa-ti iei gandul de la el. Stii cum se spune..."cui pe cui se scoate".winking

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Caută pe altul... Unul care nu te minte poate.

| Violleta2022 a răspuns:

Este evidnet ca se saturase de tine si a vrut sa scape, atunci agsind un motiv oarecare ca sa te acuze, dar in realitate el isi dorea libertatea sa poate sa caute o alta fata.
Asa-s relatiile astea care nu se bazeaza pe dragoste adevarata, se rup usor!
Nu te mai stresa si nu mai plange dupa unul care nu te iubeste si nu te vrea!

| Madaxo97 a răspuns:

E clar că nu mai e interesat de tine, mai bine lasă-l că dragoste cu sila nu se poate, el este cel dezinteresat, el este cel care s-a răcit de relație și a dat vina pe tine ca să îi fie lui mai ușor, nu mai are rost să continui că vei suferi și mai mult.

| SpadasinulNegru a răspuns:

Seara buna mademoiselle, am sa fiu sincer, chiar daca te vrea inapoi cred ca ar repeta greseala de a se despartii de tine pentru altcineva.

| iloveyoumaria3 a răspuns:

Buna,am trecut și eu prin asta… este greu dar intr-un final vei găsi pe cineva care să țină la tine cu adevărat, omul acela nu te merită și punct. Uita l, pentru binele tău

| Eminemmm a răspuns:

Hey...și eu am trecut peste asta de foarte multe ori... ȘTIU că e greu dar gândește-te așa "el a pierdut, nu eu " pentru că tu l ai iubit cu adevărat și o persoană care să te iubească cu adevărat se găsește mai rar în zilele noastre, iar el a pierdut o persoană specială (adică pe tine), deci nu suferi după un prost, sunt sigur că vei găsi un băiat care să îți facă viața frumoasă, dacă vrei să mai vb s au să mi ceri sfaturi dă mi insta ul tău și vorbim acolo.