| Dragan_Monica_1996 a întrebat:

Mi-e imi place de un baiat foarte dragut, e baiatul perfect pentru mine. Am doar 14 ani si cred ca m-am indragostit. Este inaceeasi clasa cu mine. Din prima clipa in care l-am privit ceva mi s-a intamplat. I-am spus unei colege ca-mi place de el si eu ma gandesc ce sa-r intampla daca i-ar scapa. Daca m-ar intreba daca-mi place de el si eu as spune da? Ce ma fac daca ma va intreba? Dau FUNDA

Răspuns Câştigător
| XoxoGosippGirloxoX a răspuns:

Spune-i acelui baiat ce simtii fara nicio remuscare! Pentru ca poate si el te iubeste! Cine stie, speranta moare ultima. Si daca nu, macar i-ai zis. Asa spune-i si nu te mai ascunde intr-o cochilie. Noroc!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfaturile mele:
1. Nu spune altor colegi daca iti place de cineva doar si subliniez DOAR daca sunt prieteni apropiati si ai incredere ca nu vor spune nimic
2. Incearca sa ii dai niste semne acelui baiat dar sa nu fie prea evidente. Incearca sa stai de vorba cu el si daca te place sigur vei stiibig grin
3. Niste semne ca te place ar fi: cel mai evident, se inroseste cand esti prin preajma sau face diferite gesturi care arata ca sunt stresat daca vorbesti cu el sau esti aproape de el (se uita in alta parte, isi freaca mainile etc.)
4. Eu sunt 90% sigur ca nu te va intreba daca il placi pentru ca in mod normal (asa fac si eu) daca unui baiat ii place de o fata intai baiatul face primul pas (ex. B: Imi place mult de tine F: Ok B: Tu ce simti in legatura cu mine?)
5. Daca te simti in stare fa tu primul pas si spune-i ca il placi happy Nu ai nimic de pierdut;]

| DolganiucDaniel a răspuns:

Spune-i ce simti

| Mihai453 a răspuns:

Spune-i sincer ce simtihappy
e posibil ca si lui sa ii placa de tine
funda?