| Alexandra_Dragomir_1997 a întrebat:

Hei TPU nevoie de ajutor
Ma masturbez de ma 12 ani si am 15 si stiu doar sa ma grec de colțul patului

6 răspunsuri:
| Don714 a răspuns:

Trebuie sa mananci stafide cu spanac ca sa te poti masturba normal

| Aika十六 a răspuns:

| Emilian65 a răspuns:

Cum faci cand te greci de coltul patului?

| corbulalbrosu a răspuns:

In modul descris de tine reiese ca iti freci de coltul patului clitorisul care in momentul excitarii din cauza maririi volumului sau poate sa iasa in afara/dintre labiile (buzele) mari. Clitorisul este situat intre cele 2 labii mari si reprezinta locul de unire a cele 2 labii mici (interioare) ale vulvei, unde se formeaza "capul" clitorisului, de fapt un mic organ erectil (un penis in miniatura) care masoara in total (radacina, corp si gland) intre 5 si 7 centimetri in lungime. Este o formatiune proeminenta/evidenta situata intre cele 2 labii (buze) mari. Drept urmare, excitarea clitorisului nu poate fi decat externa. Clitorisul este primul organ al placerii care isi mareste volumul in momentul mangaierii si al aparitiei dorintei ca urmare a excitarii. Sensibilitatea clitorisului nu depinde de marime ei, aceasta fiind determinata de existenta in clitoris a unui numar impresionant de peste 8000 de terminatii nervoase, din acest motiv putand fi apreciat ca fiind o adevarata minune a sexualitatii. Poti practica si masturbarea intravaginala, chiar daca esti virgina deoarece virginitatea se pierde numai in momentul in care se intretine un sex real de dezvirginare si vaginul tau va fi penetrat de un penis adevarat al unui baiat sau barbat. Ai putea sa treci si sa incerci o masturbare mai avansata, prin excitarea interiorului vaginului prin asa numita "degetica"lainceput, urmand ca dupa largirea suficienta a canalului vaginal sa folosesti diverse obiecte alungite de diferite grosimi cu care sa te masturbezi...intravaginal. Ai putea folosi "jucarii sexuale" fabricate special adica penis artificial, dildo-uri sau vibratoare, sau sa folosesti obiecte gasite prin casa, luminari, morcovi, castraveciori, banane, etc. etc. etc. In timpul masturbarii in afara de a clitoris este indicat sa fie excitate si celelalte zone erogene de pe suprafata corpului, cum ar fi sanii, abdomenul, zona anala sau interiorul pulpelor. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

După grec, poți încerca și cu un italian. Cică sunt meseriași! happy

| adibadea a răspuns:

Nu trebuie să-ți faci probleme, e o modalitate de a-ți da singură plăcere la fel de normală ca oricare alta.