| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU
Nu stiu, dar ma simt complexat extrem de tare, pentru ca nu sunt in tocmai un frumos, dar fetele mereu imi spun ca sunt drăguț si că am gropițe, dar eu sunt urât, mai am si ceva coșuri, dar mereu cand sunt in preajma cuiva ma simt extrem de complexat, mai ca nu leșin din cauza asta. fără caterincă si răspunsuri jegoaso
multumesc

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pai si ce vrei sa facem noi ca nici n-ai adresat o intrebare.
Du-te la un psiholog sa te ajute cu partea asta de self-esteem si la un dermatolog ca sa te ajute cu problema cu cosurile.

| RAY a răspuns:

Fetele ce sa puna man? conteaza sufletul din tine de care nici tu nu esti constient dar ele il vad, fetele sunt pananormale in ziua de azi deci de 8 milioane de anii omul sa reprodus pe baza legi selectiei sexuale
Teoria selectiei sexuale si cea a investitiei parentale genereaza pretentii ridicate din partea femeilor, mai ales in ceea ce priveste partenerii pe termen lung. Astfel, in ceea ce priveste varsta partenerului, femeile cauta mai cu seama barbati putin mai „mari", dar nu batrani. In ceea ce privste caracteristicile fizice femeile prefera indivizi mai inalti, puternici. Alte caractere fizice sunt contingente de tipul de mediu, tipul de relatie si tipul de contributie al barbatului la cresterea progeniturilor. Resursele posedate de barbat sunt de asemenea un criteriu important pentru femei. In culturile traditionale barbatii cu statut social inalt au in medie mai multi copii fata de cei cu statut mai mic, inclusiv acolo unde se practica monogamia. Aceasta ar putea fi din doua cauze: acces crescut la partenere sau fertilitate mai mare si chiar gene bune pentru urmasi. Aceasta situatie se asemana cu cea intalnita la diverse specii de animale, unde apare competitie intersexuala intre barbati, femelele alegandu-i pe cei victoriosi. Dominanta barbatilor este atractiva pentru femei (gestica, postura, comportament non- si paraverbal etc).

cauta mereu solutii la ce probleme ai, du-te la dermatolog vezi ce poti face, du-te fa culturism, cardio, fetelor le plac fetele cu bratele musculoase cu o personalitate recomand o carte foarte buna
https://drive.google.com/......dIVnc/view
cartea este buna pentru cei cu complexe si frustrari

| FaraNume1245 a răspuns:

Probabil au observat complexele si n-au vrut sa te faca sa te simti si mai prost.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

-Ai grijă la alimentație. Încearcă să reduci grăsimile și dulciurile. Pune accent pe fructe și legume.
-Ai foarte mare grijă la igienă (corporală și facială).
-Dacă ai părul de pe cap mai lung strânge-l, să nu-ți atingă fața (părul indiferent dacă este gras sau curat îți 'murdărește' fața).
-Încearcă să pui cât mai puțin mâna pe față, deloc dacă poți (mâinile sunt cele mai murdare indiferent de cât de mult le speli, fața trebuie să rămână curată și neatinsă de mâini, obiecte, etc).
-Nu-ți rupe nici o bubiță de pe față, rupi una și peste ceva timp apar altele 10 (totuși dacă o faci, spală-te pe mâini foarte bine, altfel agravezi situația).
-Încearcă să-ți consumi energia prin diferite activități (sport, plimbă-te, citește, etc).
Acceptă-ți calitățile și defectele ele fac parte din tine, te compun pe tine. Fă lucruri constructive și pozitive pentru tine și cei care te prețuiesc și apreciază cu adevărat. Stabilește-ți priorități, valori și principi. Îți controlezi emoțiile sau te conduc ele pe tine. Carcasa nu contează pe cât contează caracterul. Învață să te accepți, să te iubești. Viața este așa cum ți-o faci tu. Dacă vrei stai închis între 4 pereți și plângi că ești om și nu un 'robot perfect' sau i-a atitudine, nu te izola. Fă ce simți, nu încerca să te încadrezi în niște șabloane/ standarde. Te vezi așa cum gândești.

| JackTD a răspuns:

Nu trebuie sa te rușinezi de tine (fata ta)
Esti tu, si daca te complexezi - nu te ajuta la nimic, daca fetele iti zic ca esti dragut- asa si este (fetele stiu mai bine cum esti)
Chiar si eu nu sunt foarte frumos, insa ma accept pe mine asa cum sunt

| Lord_Kyriako_2000 a răspuns:

Poate esti urat in exteriori dar esti frumos in interior si dragut doar crede in tine