| Alex5847 a întrebat:

Hei TPU happy
Numele meu este Alexandra si am 16 ani, de curand (ieri) am avut primul meu sarut cu baiatul pe care il plac, totul a fost dragut, am iesit mai multe saptamani, iar vineri la scoala in clasa m-a chemat si mi-a dat un sarut, adica si-a lipit buzele lui de a le mele.
Totul a fost perfect, ne-am inrosit amandoi si apoi am stat vreo juma de ora sa discutam.
PROBLEMA : Cand am iesit din clasa, un baiat cu ceva mai mare din alta clasa a inceput sa se lege de mine spunand ca am fi facut cu totul altceva in clasa (sper ca intelegeti la ce ma refer), eu m-am simtit oribil si chiar nu am stiut cum sa-i raspund.
INTREBARE : Ce ar trebui sa-i spun sa-l fac sa inteleaga ca nu a fost cum crede? Ma deranjeaza faptul ca are o influenta puternica asupra celorlalti si ma va face de ras in ultimul hal.
Multumesc si dau Funda happy

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

E treaba lui! Spune-i ca ai facut ce ai vrut si ca nu-i treaba magarului de unde bea oile apa. Ar fi bine sa stie si prieteneletale ca idiotul te hartuieste. Oricand poate trece la un gest mai indraznet si e mai bine sa stie si ele.

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu are rost sa ii explici nimic. Omul care se scuza sau se explica in cele mai multe cazuri de fapt se inculpa. Nu are rost sa-ti bati capul cu el deoarece nu poate dovedi/prezenta ceva concret in favoarea sa.In locul tau/vostru m-as saruta in fata lui sa-i faceti in ciuda,"sa-i cada falca".

| aXy99 a răspuns:

In primul rand ar trebui sa inveti sa nu-ti mai pese de parerea celorlalti. Cei care te cunosc (prietenii), ar stii sau ar intelege ce s-a intamplat. In al doilea rand, eu nu inteleg ce putea acel baiat sa creada ca ati facut intr-o CLASA.

| peperonies a răspuns:

Nu incerca sa il convingi de nimic pentru ca oamenii aud doar ce vor sa auda. ignora-l total.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Nu merita atata importanta. Daca o sa-l ignori, se va plictisi sa te tachineze. Nu-i da satisfactie, pentru ca va continua si va fi din ce in ce mai suparator. Bucura-te de momentele frumoase cu noul iubit, de fiorii primelor saruturi happy
Oamenii care te cunosc, cei care tin la tine, nu il vor baga pe ala in seama. Pana la urma conteaza doar parerea si sprijinul celor dragi, restul oricum te vor judeca intr-un fel sau altul. "Gura lumii, doar pamantul o astupa"

| MadaMadalina1234 a răspuns:

Eu pur si simplu i-as fi spus:
" E fix treaba noastra ce facem noi. Faptul ca m-a sarutat arata ca ma iubeste. Nu a facut ce ai zis tu.
Dar de ce iti dau eu tie explicatii?! Am standarde mai inalte de atat si nu as vrea sa ma cobor la ale tale. "
Fa-l sa se simta prost, si daca e nevoie spune-i baiatului pe care il placi, si cu care te-ai sarutat problema asta si va incerca si el sa remedieze situatia. Nu te ingrijora. Asa sunt unii. G E L O S I.
Sper ca ti-am fost de ajutor... Te pup, succes! :* :*