| TheFucker a întrebat:

Numele meu este Daria şi am 12 ani.
Vă rog nu lăsaţi comentarii de genul:"Stai cuminte şi vezi-ţi de şcoală că eşi încă prea mică" sau alte chestii din astea.
Nu mai ştiu ce să fac.
Îmi plăcea de un băiat încă din clasa a V-a şi nu am ştiut cum să-i spun. Între timp a început şcoala şi am încercat să-i spun,dar surpriză:
Vine o fată care îmi era prietenă de câţiva ani, şi îi spune:
"Ce faci iubire?"
La care băiatul pe care îl plac, îăncepe să o sărute.Am crezut că leşin. Faza e că fata aceea nu ştia că mie îmi place de el...
A doua zi,îmi vine să mor:
Jumătate din clasă era cuplată. Vreau să zic,toţi se sărutau,se ţineu de mână,se ţineau în braţe,iar eu singură. crying
Adevărul este căă la fizic nu arăt deloc bine sad De aceea băieţii nu se prea uită după mine.
Nu am sâni,nici fund,sunt slabă,dar ştiu că nu are rost să-mi fac speranţe fiindcă acum imaginea contează foarte mult.
Mă ajutaţi vă rog?
Îmi vine să mă arunc de pe acoperiş, simt că nimeni nu mă vrea.
toţi fac glume pe seama cum arăt, şi nu mai pot suporta.Am înghiţit timp de 6 ani de zile lucrurile astea, şi sincer nu mai pot.

Răspuns Câştigător
| Pearl01 a răspuns:

Draga Daria, te inteleg oarecum, pentru ca, pe la varsta ta am trecut si eu cam prin aceeasi chestie, insa eu una nu m-am lasat doborata si asa trebuie sa faci si tu. Stiu ca e greu sa-l vezi pe baiatul care il placi cu altcineva, insa e mai bine sa stai deoparte de cei care nu te merita. "Cuplurile" la varsta voastra, acum se formeaza, acum se despart, e o iubire copilareasca, insa care te ajuta sa te maturizezi.

Nu trebuie sa te simti ciudat sau data la o parte ca nu ai prieten. Poate nu e momentul, stiu ca vrei sa ai un prieten, insa decat sa suferi mai bine mai astepti putin. Spui ca n-ai sani, fund, ca esti nu stiu cum....ai doar 12 ani, de abia acum corpul tau incepe sa se dezvolte, de ce iti faci griji de pe acum? Daca tu nu te iubesti si nu ai incredere in tine, cum vrei sa aiba altii? Baietii in general se uita dupa "parasute", eu cred ca esti o fata ok, cu multe calitati. De ce nu-ti vezi calitatile? Si daca fac glume ce? Ei nu-si dau seama ca daca rad de cineva, rad de fapt de ei insusi. Fi puternica! Increzatoare! Nu te mai preocupa de aspectul tau fizic, ca nu stiu cine are iubit si tu nu, ca rad altii de tine. Traieste-ti copilaria! Distreaza-te, fa-ti o amica/amici, iesiti in oras, cauta-ti hobby-uri, tu te preocupi prea din timp de toate astea. Daca te mai jigneste cineva, raspunde-i la fel, de ce taci? Apara-te! Bucura-te de momentele frumoase din viata ta si lasa baietii, ca cine te place, te place asa cum esti si o sa ai timp si de asta. Concentreaza-te acum pe alte lucruri. Daca nu vrei sa mai "inghiti" nimic, fa o schimbare in atitudine, ti-am mai spus, iubeste-te asa cum esti, fii mai puternica si ai incredere in tine, pentru ca neincrederea se vede. Mult succes si ai grija de tine!

| Azµre a răspuns (pentru Pearl01):

Bravo, felicitări.

29 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Poate ar fi o solutie sa mananci ceva mai mult si sa si faci sport in acelasi timp, ca sa faci si muschi! Si pune-te pe invatat serios, si cultiva-te, ca baietii apeciaza si fetele inteligente! Capul sus, nu e deloc dracul atat de negru!

| Awesom a răspuns:

O clasa precoce, bravo voua.

| ReiVaN a răspuns (pentru Awesom):

Unde dracu o sa ajungem ma?

| Awesom a răspuns (pentru ReiVaN):

Undeva departe, dar nu inainte, inapoi.

| andreiuuutza a răspuns:

Oameni buni, cati ani aveti? Nu e nimeni peste 12 ani aici?
In ce epoca am picat oare? Fetito ai 12 ani, de unde Dumnezeu fund si sani?
La varsta ta nici menstruatie nu aveam. Toata clasa era cuplata? La 12 ani? Pisi sunt anul I la facultate si nici macar in clasa a 12a nu am intalnit un asemenea dezmat intr-o clasa. Dumnezeule, simt ca dau in mintea bunica-mi!

Trecand peste toate astea, in primul rand esti prea mica sa iti faci griji de la varsta asta, esti mult prea mica, stiu ca te deranjaza sa iti spun asta dar e adevarat.Ai tot timpul inainte!

| Azµre a răspuns (pentru andreiuuutza):

Corect. Te susțin!

| Azµre a răspuns:

Citez:
"Stai cuminte şi vezi-ţi de şcoală că eşti încă prea mică"
Singură ai spus acest lucru.
Gândește-te puțin ai 12 ani? Fund, țâțe, alea vin mai târziu.
Cei care râde de tine acum mai încolo or să vadă ce ființă frumoasă vei deveni. Ce dacă alte fete au cur, au țâțe. Gândește-te că dacă acu au așa ceva pe la 16-17 ani o să le vezi cu ele lăsate sau mari cât o balenă.
Îmi pare rău dacă tu iei model pe cei din clasă care la 12 ani zici că sunt cuplați și se sărută, scuză-mă da aceia nu sunt elevi și nici copii, aceia sunt ultimii oameni ai societății, gunoaie. Dacă la 12 ani ei își iau limba în gură la 20 ce fac?!
Serios acum asta la voi nu e iubire, voi nu aveți ce oferi din absolut niciun punct de vedere.
Eu zic să aștepți să nu îți strici copilăria și să nu iei exemple de la tine din clasă.

| ReiVaN a răspuns (pentru Azµre):

Bai astia nu-s sanatosi la cap.
tu vezi ce nick are fetita asta? "TheFucker"
astia la 10 ani o sa faca...2-3 plozi pe an pe care o sa-i avorteze.
vreaaaau sa emigreeez

| Azµre a răspuns (pentru ReiVaN):

Uită-te pe dragoste și sex o să vezi pe una de 13 ani care a făcut sex anal, deci chiar te aștept să vii acolo!

| ReiVaN a răspuns (pentru Azµre):

Copii astia din ziua de azi...
vai de pl noastra ba.

| sergiuextrem1 a răspuns (pentru ReiVaN):

Adevarat... mi-e sila de halul in care a ajuns omenirea

| rapidistzu a răspuns (pentru Azµre):

Sall, da e tare faza aia laughing

| Azµre a răspuns (pentru rapidistzu):

Sall moșule.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 12 ani fund si sani... rolling on the floor doamne ferestene de asa prostie. daca peste 50 de ani nu o fi la moda silicoane la fete de 10 14 ani eu ma arunc de pe Colosseum

| FearOfTheDark a răspuns:

Ce rost au sanii si fundul? E o prostie.Vei fi mare si frumoasa cu timpul.Toti aratam destul de diferit la clasa a 6-a.O sa iti treaca si iti vei da seama ca nu se merita, te vei obisnui cu ideea.Stai calma si bucura-te de copilarie ca mai in colo o sa zici:Ce bine era cand aveam 10-11 ani, aveam putine de facut si responsabilitatile erau aproape inexistente.

| Roxx123 a răspuns:

Salut...pai uite ce zic eu, praktic nu conteaza cum arati daca stii cum sa te avantajezi.Incerca sa te machiezi, sa porti eventual sutien si sa fi mai fitoasa, nu lasa pe nimeni sa te jigneasca! Riposteaza si nu te arata suparata!
Si stai linistita poate ca iubirea ta nu va venit anul asta dar iti garantez ca asta se va intampla daca imi asculti cat mai curand sfaturile:*te pup succes.si apropo lasa-mi detalii..cum adica nu arati bine?

| Azµre a răspuns (pentru Roxx123):

E o prostie, are 12 ani, făcând asta i se va urca ei la cap, iar mai târziu i se vor urca alții în cap ei. De ce să o transformi într-o pițiponcă. Chiar nu e cazul!

| Roxx123 a răspuns (pentru Azµre):

Eu inteleg acest lucru,si stiu si cum se simte, unii copii chiar vor sa se maturizeze mai repede, stiu ca nu e un lucru bun, dar daca chiar asta isi doreste, eu i-am dat solutiile:*

| Azµre a răspuns (pentru Roxx123):

Da, înțeleg dar ar trebui să își sea seamă că, greșește...

| Roxx123 a răspuns (pentru Azµre):

Asa e, greseste, dar nimeni nu o poate oprii la alegerea proproe asa ca noi putem doar sa ii uram succes!:*

| Azµre a răspuns (pentru Roxx123):

Da e stupid, o să ajungă ca aia de 12 ani de s-a aruncat pe geam că era beată și așa mai departe. Din cauza unor probleme stupide legate de băieți. Care la vârsta asta se gândesc doar la sex.

| PeriYT a răspuns:

Nu-i baga in seama! Chiar daca ai spus sa nu iti raspundem cu vezi-ti de scoala, pai asta trebuie sa faci! Baietii uneori chiar daca te-ar placea si s-ar cupla cu tine, ei, de fapt, o sa isi bata joc de tine cu restul pe la spate! Ai grija si nu fa prostii ca la 12 ani esti inca micawinking!

| ladiesman28 a răspuns:

Eu pot sa te ajut doar cu un singur raspuns.Fa dac nai nis busi nis titi ap futeo s sari de pe acoperis s nu mai fa sperante dejeaba ca eu is baiet s stiu si plasi la baieti tac sto cum s spune "Дай дорого молодым" da in cazul tau s spune "Дай дорогу красивым"!

| Jacqueline202 a răspuns:

Eu am 13 ani jumate.Dar nu iti fa griji de asta pentru ca acum nu trebuie neaparat sa ai un prieten ca sa fii "cool".La varsta asta pe baieti ar trebui sa ii intereseze personalitatea nu formele ca ce naiba sa avem la 12 ani? Suntem copii ce, vor sa avem silicoane? Eu incerc sa trec peste insulte insa nu avem ce face cu timpul ne vom schimba si oricum suntem frumoase pentru ca suntem copii nu ca altele pe toace de 15 cm la 12 ani si cu sutien imprumutat push up si cu decolteu.Alea-s curve.

| Cristian_Costan_1989 a răspuns:

Frate...si eu la 12 ani inca credeam in Mos Craciun laughing
Gagico,uite cum sta treaba: pentru un baiat exista doua tipuri mari de fete/femei,si anume: femeile de consum care se folosesc ca atare si femeile adevarate care se inconjoara in mister si il provoaca pe barbat sa le descopere personalitatea,nu sexul.
E alegerea ta,corpul tauwinking Daca vrei ca toti baietii sa te vorbeasca pe la spate:" I-a spune-mi ma de Daria, ce-i cu ea, merge la span?". Ceilalti baieti o sa zica:"Merge baros, i-am dat si eu si altii, e o fata gajau".
Stii ceva? Traieste-ti copilaria.Astea sunt niste prostii ce spui tu acolo.Peste 20 de ani o sa plangi ca nu ti-ai trait copilaria si te-ai agatat de niste prostii care nu te-au dus nicaieri.
E viata ta,spaga tot a tawinking De obicei o sansa in viata nu vine de doua ori asa ca vezi ce faci. Daca vrei sa te puna toti papagalii in genunchi sa faci treaba aia nasoala doar ca sa fii la "moda" intr-o "gasca" de "prieteni" asta e,nimeni nu te opreste,chiar te incurajeaza.
Tine-te de scoala, urmareste-ti interesele daca vrei sa ajungi departe si nu doar o alta fata "cocheta" avuta de oricine.
Un barbat adevarat pretuieste o femeie adevarata pentru personalitatea ei, pentru ce are in capsor, nu pentru cum se freaca (asta e ceva instinctiv, tine doar de imaginatie).
Treaba ta.O sa suferi mult daca o iei pe drumul astawinking si la 12 ani sa-ti faci probleme din astea,mie mi se pare o prostie, sincer...
Inconjoara-te cu prieteni adevarati, fa-ti o brigada pe care te poti baza la nevoie, nu tovarasi doar de caterinca, astia se gasesc peste tot in orice moment.Insa prieteni adevarati...hmm...din ce-am citit, cam rari pe-acolo.
E smenul tau pana la urma, alegerea ta. Daca vrei sa-ti faci parintii mandrii si tu sa fii tot mandra de ceea ce esti, sta in puterea ta.Desigur poti sa fii in "tendinte" si sa devii o "curtezana", se castiga bine dar n-o sa ai niciodata parte de respect ori iubire.Astea se castiga, nu se cersescwinking
eu in locul tau mi-as schimba mentalitatea si mi-as face noi prieteni de la care sa am ce invata. Daca "prietenii" vechi nu ma mai vor in grupul lor, le arat degetul din mijloc si-mi fac altii.Totul depinde de atitudine...
Totul depinde de ceea ce vrei: vrei sa fii doar o fiinta folosita de altii sau sa fii libera si fara regrete.
Asa cum ziceam, astea sunt prostii dar o sa vezi cu trecerea timpului.O sa plangi, poate o sa-ti treaca, poate nu...inca o victima a alegerilor facute fara cap.

| rich_9884 a răspuns:

Asculta. Stiu ca in ziua de azi ambalajul connteaza mult da nu te intrista! Incearca cu un baiat care te simpatizeaza sau incearca o relatie la distanta. Sunt cele mai tari!

| Azµre a răspuns (pentru rich_9884):

Nu e o soluție, e mică, relațiile la distanță nu sunt atât de simple pe cât par.
De la astfel de relații ajung mulți adolescenți să se izoleze de restul lumii.

| Boss_Andy_1993 a răspuns:

Daca te jignesc nu-i baga in seama pentru ca la mine este exact pe dos ma plac fetele si sunt invidiosi si eu nu i bag in seama nu te lasa invidiata! happy