| NoisyDream a întrebat:

O intrebare pentru fete. De ce fetele de 14-16 ani incearca sa isi faca prieten mult mai mare decat ele? Ce le poate oferi un baiat de peste 20 mai mult decat unul de o varsta mai apropiata? (nu vreau raspunsuri gen "sunt curve" "vor bani" etc.) Am 16 ani si am in clasa doua colege dintre care una dintre ele are prieten de 23 care are firma si etc. si tipa zice ca il iubeste si ca nu vrea banii lui mai mult de atat zice ca atunci cand iese cu el ea plateste deci thinking nu inteleg treaba asta. Cealalta sta cu un tip de 21 de ani si sustine ca se iubesc. Nu stiu cum baietii aia pot sa stea cu copile d'astea fara minte, macar daca aratau ca fotomodelele sau mai stiu eu ce dar sincer arata rau amandoua sad Eu cred ca aia de peste 20 care stau cu minore sub 17 au o problema constand in faptul ca nu isi pot gasi prietena de varsta lor si profita de naivitatea unor copile care cred ca tot ce zboara se mananca laughing Voi ce ziceti? Dau funda celuu/celei care ma lamureste si pe mine in legatura cu motivul pentru care unii aleg relatii in care diferenta de varsta este foarte mare big grin

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Isi raspund eu diferenta sta in maturitate o fata de 14 ani e mai matura ca un baiat de 18 ani clar
fetele aleg ceva matur daca vor ceva serios,mai ales ca la pubertate vrem sex mult asa ca o fata care vrea ceva serios ea un baiat matur asa faceau si stramosele noastre, pentru hrana, personalitate, fizic de ce nu la 20, 25 esti dezolvat fizic,mental, ai un loc de munca, nu poti ignora banii si ei sunt importanti, tu o sa isi iei una care nu lucra sa o intreti?
stramosele nostre o faceau de la 13, 14 ani alegeau masculi alfa de ce varsta asa mica? se pare punctul maxim de fertilitate e la 16 ani atunci rata avorturilor e mica asa ca barbati le alegeau pe alea tinere, totul sta in hormoni aia noi vrem sex ele seriozitate, relatii

8 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Pentru ca atunci cand fara are 16 ani, ea e matura, dar baietii de varsta ei, nu. Un baiat de 16 ani nu este la fel de dezvoltat ca o fata, astfel ca ele cauta baieti cu,, ceva in cap". Si de obicei aceias sunt mai in varsta.

| unknøwn a răspuns:

Au vrăjeală mai multă.
Ăştia minori au timp de lins în fund şi de făcut pe plac tipelor, exact ca un sclav.
Ăia mai mari n-au timp, că au servici, au pasiuni, mai au încă 37 de tipe ca alternative,cunosc oameni noi zilnic.
Poţi să faci asta şi minor fiind,doar că nu ai destulă experienţă,n-ai văzut prea multe, n-ai trăit prea multe, eşti prea sclav, prea copil.
Femeile au nevoie de bărbaţi mai maturi ca ele, care ştiu să se comporte şi de la care au de învăţat.

| EyelessJackLover a răspuns:

Acuma sincer, daca ai iesi in oras cu o fata, ai lasa.o pe ea sa plateasca? nu zic neaparat ca vor bani..probabil vor sa se dea mari printre prieteni ca au iubiti la nu stiu ce firme.Sau poate ca sunt doar mai naive si cred ca baietii aia le iubesc, iar ei isi bat joc de ele...Eu nu.s asa, si nici nu vreau sa fiu si sincer, nici eu nu prea inteleg chestia asta.

| anabelisa a răspuns:

Salut! Da, cunosc astfel de cazuri in care fetele de varsta mea 16-17 ani au prieteni mult mai mari ca varsta.De exemplu, vineri o colega a primit de la iubitul ei, care are 23 de ani(ea are 16) un inel cu ocazia aniversarii unui an de relatie.Mie mi s-a parut exagerat gestul, pentru ca la aceasta varsta nu prea se fac astfel de cadouri.In fine, oricum ea era fericita.
Acum, in legatura cu intrebarea ta pot sa-ti spus un singur lucur.In general suntem atrase de baieti mai mari ca varsta, deoarece au o anumita experienta de viata, sunt mai maturi din punct de vedere psihic, stiu sa se comporte cu o fata si modul de abordare este diferit, fata de cel al baietilor de 15-16 ani, care nu stiu altceva decat sa pipaie zonele intime ale unei fete. Ceea ce mi se pare oribil si un comportament deplasat.
Personal, imi plac astfel de baieti, care stiu cum sa trateze o fata.
Sper ca ti-am fost de ajutor!

| anabelisa a răspuns:

Imi cer scuze pentru unele greseli.Graba strica treaba!

| Angels151 a răspuns:

Buna..Eu sunt in situatia asemanatoare. Am 17ani si stau cu un baiat de 21de ani si avem impreuna 2ani. Eu stau cu el deoarece ma iubeste mult si ma ajuta in orice fac,imi da sfaturi nemaipomenite si imi face totul pe plac si cel mai important nu ma insala. Am stat si cu baieti de varsta mea dar m-a inselat,la sfaturi erau varza si nu puteam sa discut nimic important cu ei,ori nu ma ascultau,ori inventau un motiv sa incheiem conversatia. Si crede-ma ca nu stau cu el pentru bani sau ca are un servici sau masina,sau orice altceva. Ci doar pentru inteligenta lui, pentru ca ma pune mereu pe primul plan, eu sunt cea mai importanta pentru el, mult mai importanta decat orice altceva. Acum depinde si de baieti ca poate ori fi si maturi de varsta mea, dar nu am intalnit eu genul asta de baieti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Raspunsul la intrebarea ta e forte simplu.

Noi fetele ne matirizam mai repede decat baietii. Unele fetele vor relatii de durata, relatii care sa tina pana la adanci batraneti si iti dai seama ca un baiat de varsta ei nu prea poata sa ii ofere asa ceva deoarece el inca este in perioada in care vrea sa cucereasca multe fete..etc. Si evident ca baietii mai mari se gandesc si ei la relatii stabile si la o oarecare casatorie. Dar depinde de la om la om.

De exemplu si eu sunt cu un baiat de 1 an si 5 luni. Am 15 ani si el face 17 in februarie, diferenta de ani nu e asa mare insa e un baiat care nu e ca 'alti' de varsta lui care se gandesc numai la sex sau alte prostii. El ma iubeste si atat!

| nooolimits a răspuns:

...pentru ca baietii de la 20 ani in sus, au masina si mai multi bani bineinteles nu toti si astea de 14 ani sunt usor de fraierit, crede-ma ce spun ca sunt anul 2 de facultate si am experienta...