| Dianaaaaaioanaaaaaa a întrebat:

Hei TPU, parere despre anticonceptionale Yasmin? Nu am luat niciodata si as vrea sa stiu daca sunt bune sau nu.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

NU! Anticonceptionalele Yasmin si YAZZ au fost retrase de pe piata americana, canadiana si australiana din cauza miilor de cazuri mortale, fiind 2 produse cu riscuri mari de comotii cerebrale.
Citeste online despre miile de scandaluri internationale, cu privire la consumul celor 2 anticonceptionale.

| mihai69 a răspuns:

Sunt foarte bune dacă le recomandă medicul. Altfel, pot chiar să te omoare.

| Andreeush a răspuns:

Medicul il poate prescrie care anticonceptionale sunt bune pentru tine.

| Dandinelle a răspuns:

Nu le lua dupa ureche, fiecare femeie are un nivel de hormoni diferit, ceea ce inseamna ca nu exista o pastila standard, de aceea exista atatea optiuni pe piata. Contraceptivele favorizeaza cheagurile de sange de asemenea deci daca ai un nivel ridicat de trombocite ceea ce favorizeaza coagularea sangelui adica transportul sangelui si pomparea lui nu mai este asa de rapida.
Cere de asemenea sa faci testul de trombofilie pentru a te asigura ca nu exista prea multe probleme. Yasmin sunt pilule destul de tari si ar trebui date numai pe reteta si nu luate la ureche, chiar se folosesc in alte tratamente ginecologice sau hormonale, deci ai grija.

Respecta-ti corpul si organele si consulta un medic specialist.

| Maria3458 a răspuns:

Consulta un medic ginecolog inainte