| 00Alexy00 a întrebat:

Paste fericit! Ma ajutati si pe mine cu ceva? Eu am avut un prieten, dar parintii mei nu il placeau. Am inceput sa ies cu el pe ascuns. Eu sunt la o alta scoala si fac si sport, deci nu prea am timp sa ma vad cu el pe ascuns. El s-a suparat deoarece crede ca nu mai vreau sa fiu cu el pentru ca nu ma pot intalni cu el. (P.S.:el nu stie ca parintii mei nu il plac) A spus ca inca ma mai iubeste, dar vrea sa vada ce fac daca nu mai suntem impreuna si daca mi se face dor de el sa il sun sa ii spun ca vreau sa ne impacam si o sa ne impacam. Stiu ca el ma iubeste foarte mult, deoarece odata am fost colegi de clasa si mi-a demonstrat ca ma iubeste. Nu stiu ce sa fac. Sa il sun sa ii spun ca imi e dor de el?

Răspuns Câştigător
| Alexaaxc a răspuns:

Bine zis, prietenul tau nu e mai presus de parintii tai.
Discuta cu ei sincer si explica-le situatia, ajunge-ti la un compromis, ba chiar ti-as recomanda sa il prezinti oficial parantilor tai. Sunteti de ceva timp impreuna, e o relatie serioasa iar in felul asta parintii tai vor vedea ce fel de baiat este cu adevarat si el se va simti apreciat deoarece e un pas mare care ii demonstreaza ca e o parte importanta din viata ta. Pana la urma totul se rezuma la fapte nu la vorbe asa ca lasa faptele sa spuna tot ce e nevoie despre cum ai vrea ta cu relatiile cu parintii si prietenul tau sa fie.
Succes!

5 răspunsuri:
| e7d7n7 a răspuns:

Ce fiţe pă el mă!

| NataliaElena22 a răspuns:

Acest prieten este mai presus de parintii tai? Caci doar atunci, gandesc ca poti face asa ceva.
Parintii tai sunt mai trecuti prin viata, si au avut deaface cu mai multe tipuri de oameni.
Pana cand crezi ca poti ascunde o relatie? Minciuna are picioare scurte! Sa nu uiti niciodata vorba asta..nu te poti ascunde la infinit, mai ales de parintii tai care te cunosc cel mai bine!

| NICUnoscut a răspuns:

Daca ar fi tinut intr-adevar la tine nu te-ar fi supus la acest test, n-ar fi riscat sa nu-l mai suni.Nu-i pasa destul de tine, tot ce vrea e sa te auda ca ti-e dor de el si ca l-ai vrea inapoi, vrea sa se simta dorit, iar tu daca te vei intoarce acum la el va face asta din nou sau chetii mai dureroase pentru tine doar pentru orgoliul sau.Ar trebui sa-ti asculti si parintii.

| SunnyDay88 a răspuns:

Nu!

de ce nu-l plac parintii tai? te-ai gandit vreo clipa ca ei te iubesc mai mult ca el (chiar daca nu iti spun) si iti vor binele si daca ei (care au cunoscut oameni si oameni la viata lor) au mirosit ca asta nu-i de tine de ce insisti?

| Ycu a răspuns:

Atatea concepte despre parinti si ca stiu mai bine pentru tine, soro, nu o sa decida mereu parintii pentru tine, trebuie sa te dai singura cu capu` de pragul sus ca sa iti dai seama si sa treci prin viata ca sa vezi data viitoare "sa suflii si in iaurt", explica-le ca trebuie sa iti dai singura seama. Cei cu parintii sa stiti ca, comunismul a cam trecut.