| Mihaelaaaa a întrebat:

Pe data de 3, luna aceasta, mi s-a terminat menstruația. Pe 4 am avut un contact sexual protejat. La câteva ore am observat o scurgere maronie și aveam stări de vomă. Ce ar putea însemna această scurgere maronie?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Sangerarea amintita a reprezentat o scurgere de menstruatie putin intarziata si este o situatie care se intampla destul de des.
Starea de voma putin posibil reala, mai degraba fiind inchipuita, care sa apara si sa fie resimtita imediat dupa un act sexula, care are loc in cea de-a 4-a, a 5-a sau a 6-a zi a ciclului menstrual poate fi urmarea unei posibile indigestii, dar in realitate astfel de stari se produc/apar pe fond PARANOIC provocate de frica, de teama si groaza de a nu ramane insarcinata. Ar fi cazul sa incepi sa te informezi corect prin a accesa si lectura articolele care sunt prezentate in : www.seximus.ro. Multa sanatate!

5 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Stai liniștită, este nu poți fi gravida.

| HazelEyes77 a răspuns:

Cred ca a fost vorba de o indigestie -ai mancat ceva care nu ti a facut bine si probabil din aceasta cauza ai avut stari de voma.
Acea scurgere maronie reprezinta ultimele resturi menstruale eliminate tardiv. Multa sanatate.

| euveverita a răspuns:

Eu zic că in loc sa faci sex sa pui sa manânci ca arăți ca o scândură de aia veche

| Mihaelaaaa explică (pentru euveverita):

În loc să te frece grija cum arăt eu, mai bine ți-ai vedea de treaba ta, dacă tot nu ești în stare să îmi oferi un răspuns la întrebare. Nu mănânc pe banii tăi cumva.

| Marialavinia95 a răspuns:

Stai linistita nu e nimic grav. Si mie dupa ce mi se termina menstruatia imi mai curge urmatoarea zi putin maro. Faza cu voimitatul poate fi de la alimentatie gresia.