| SSis a întrebat:

Hei TPU... Sa va zic viata mea de zi cu zi sa zic asa recent m-am despartit de fosta iubita asta acum 2-3 luni am trecut printr-o depresie sa zic asa timp cam de o saptamana eram foarte inchis in mine dupa acea perioada am inceput sa o iau golaneste sa zic asa faceam toate tampeniile nu imi mai pasa de nimic absolut nimic am inceput sa numai am incredere in nimeni chiar nici in mine dupa m-am gandit ca nu era singura fata asa ca am am incercat sa imi fac alta iubita "nu am reusit" cum este si zicala iubirea vine de la sine nu trebuie sa o cauti asa ca am renuntat si mi-am spus ca nu are rost, asta am inceput sa ma schimb treptat din ce in ce mai inchis in mine cand vedeam cupluri de varsta mea prin oras imi faceam inima rea am inceput sa ma plictisesc de greturile multor fete daca vezi o fata care iti place si arata ok iti zici din prima cum o vezi degeaba ma strofoc ca nu rezolv nimic daca ma bag in seama chiar ma fac de ras etc, PS am 16 ani voi ce parere aveti despre mine? Doresc cat mai multe raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| тecнιннιlα a răspuns:

Sunt de parere ca esti in depresie si. ns dramatizezi straight face. Te plangi. si nu cred ca ai motive (daca asta`i tot ce s`a intamplat). daca inca ti la ea impacate cu ea daca chiar o iubesti si. daca nu se poate. treci peste straight face. Iti plangi de mila straight face si de aceea ti se pare totul inutil. Depresia ta te consuma tot mai mult. cu cat amani cu atat iti va fi mai grew sa te ridici. (scuze poate am exagerat. ti-am dat un sfat bun. parerea mea, dar grew. Si eu sunt in depresie si sunt constienta ca-mi plang de mila, dar nu pot sa ma ridic. nu pot sa`mi revin. Mai bine zis m`am obisnuit cu raul si e grew sa te schimbi in bine din nou. U ns daca ai o luna de depresie, dar eu am mult mai mult si tot din cauza unei relatii - care inca continua. DAR ori te impaci si dai drk tot trecutu ca`ti faci raw. ori uiti de ea, uiti de tot si iti revi si te schimbi straight face. sau ramai asa si sa`mi spui dupa un timp daca ti`e bine fiind asa. aerian si tot restul sau in forta si fericitwinking ). Bb. sper ca te-am inteles corect si te-am ajutat kiss. Vz cf big grin.

4 răspunsuri:
| chandnisharma a răspuns:

Mi se pare ca exagerezi, iesi cu prietenii in oras distreaza-te sa stii ca fete sunt destule si timp pentru ele la fel. Cand vei avea 20 de ani vei rade de vremea cand aveai 16 ani si plangeai dupa o fata. Traieste-ti viata si distreaza-te ca timpul trece repede

| PumpkinPie a răspuns:

Salut!
Măi, dragule, ia spune-mi şi mie, pentru ce vrei să-ţi găseşti o prietenă, neapărat? Să te afişezi cu ea? O să aibă pretenţii să-i plăteşti consumaţiile, o să facă mofturi cine ştie cât timp pentru ca mai apoi să te lase baltă, să te facă pe la spate, poate chiar să te facă să suferi şi să regreţi c-ai cunoscut-o. Merită? Multe dintre fete nu merită nici măcar să fie băgate în seamă iar când se bagă într-o relaţie nu prea se implică pentru că sunt indecise, nu ştiu ce simt, iar relaţiile superficiale şi de scurtă durată nu prea par să fie genul tău.
Despre tine nu-mi pot face o părere doar citind nişte rânduri, îmi pari un tip ok. Lasă relaţiile pentru o vreme şi aşteaptă să întâlneşti o fată care să merite efortul.
Numai bine!
Pumpkin Pie

| Crisu a răspuns:

Cred ca din cauza fetei aleia ai luat. o razna.nu trebuie sa gandesti asa.nu esti nici primul si nici ultimul care trece prin asta happy. trebuie sa stii ca nu o sa se inample mereu cum vrei tu:adica nu o sa dai tu mereu papucii, o sa tsi se mai si dea papucii.[sper ca intelegi ce vreau sa spun]. in viata castigi sau pierzi, dar cu toate astea cand pierzi castigi ceva:mai multa experientsa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incepe-ti viata sentimentala cu o singura conceptie;"Omul invalid sentimental".