| loveyoumoreandmore a întrebat:

Hei Tpu..SUNT FATA :* Ce sa fac ca sa isi dea seama un baiat ca il plac? Mi-e rusine sa ii spun in fata ca il plac si am observat ca daca vede ca cineva ii place de el se implica mai mult si vorbeste mai mult k aceea persoana[o ia in brate etc].Ce gesturi sa fac sa ii arat intr-un fel ca il plac si ca sunt atrasa de el :***? FUNDAAA love struck

Răspuns Câştigător
| Letticia a răspuns:

Pai ai putea sa te bagi in seama cu el adica:intreaba-l cand ai ocazia anumite lucruri ca sa socializati, cand face glume zambeste la ele nu rade isteric sau cel mai folositor pune-o pe cea mai buna prietena a ta sa faca un concurs care sa nu fie adevarat. Spune-i sa faca o lista in care sa scrie mai multi baieti.Ea se duce la iei si nu le spune de concurs ii intreaba pas cu pas.''Ce faci!? Mai tie iti place de o fata pentru ca mie imi place de un baiat si vream sa vad daca ai aceeasi situatie ca a mea''.Si apoi cand se duce la baiatul de care iti place sai zica ca organizeaza un concurs pentru baieti care se cheama:''despre tine''pune-o pe bff tau sa nu zica direct informatiile, dar sa ajunga la fraza:''cum te chema pe tinelaughinge o persoana de incredere buna...si la final sa zica :''tu si cu ea aveti multe in comun, pacat ca nu sunteti impreuna''si el o sa se simta, doar.

1 răspuns:
| anaharpcord a răspuns:

In primul rand asigurate ca parerea lui despre tine este buna:* apoi incearca sa vb cu el pe mess la scoala/liceu(daca este comuna), iesi cu el pe afara, povestestei intamplari din viata ta dar nu foarte penibile. Fa-l sa prinda incredere :* Atentie! nu arata absesie daca nu iti da semne ca te placebig grin sper sa te ajutebatting eyelashesiti recomand multa rabdare lasa lucrurile sa vina de la sine nu le grabi:*:X