| Dyony01 a întrebat:

Sunt intr-o situatie stresanta, nu stiu ce sa fac, nu imi pot pune ordine in sentimente. Ajutati-ma va rog cu o parere puppy dog eyes
Vara trecuta verisorul meu mi-a facut cunostinta cu un baiat, nu mi-a placut imediat asa de mult de el, lui i-a placut de mine. El este din Italia, vine doar vara. Am ramas impreuna, la distanta, vorbim pe facebook. El spune ca ma iubeste, vrea cand termin liceul sa vin in Italia si sa continui acolo studiile.
Recent am cunoscut un baiat, e dragut, imi place de el. M-am despartit ieri de prietenul meu din Italia pentru acesta din Romania. acesta a reactionat peste asteptariile mele. Spunea ca ma iubeste, nu vrea sa ma piarda, nu vrea sa ma ia altu, sa ma intorc la el ..sa nu ma indragostesc de altu sau sa pastrez o bucatica din el in inima mea si sa ma intorc ca el ma asteapta oricat ar fi, nu cauta pe alta, eu sunt fata perfecta si o sa ma astepte

Acum imi pare rau ca m-am despartit de el, dar ce fac cu celalat? Nu vreau sa aiba o parere proasta despre mine, si acesta mi-a spus ca ma place mult, si eu il simpatizesc... nu stiu ce sa fac. Ajutoor!

6 răspunsuri:
| shadow72 a răspuns:

Nu bag mana in foc dar cunosc cazuri in care "termini liceul si vii la mine in Italia"="fa 18 ani sa te scot la produs"...have fun my sis

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si uite-asa, se adevereste proverbul: ''graba strica treaba''.
Cand iei o astfel de decizie trebuie sa analizezi foarte bine lucrurile, sa iti dai seama ce simti de fapt pentru fiecare. Sa faci diferenta intre a iubi si a placea/simpatiza.
Se pare ca tu ti-ai dat seama pe cine iubesti, dupa ce ai facut o mare, mare greseala.
Daca esti ferm convinsa ca iti pare rau de ceea ce ai facut si ca iti doresti sa te intorci la fostul tau iubit, vorbeste cu actualul, explica-i cum stau lucrurile. Poate ca va fi ranit, dar intr-un final, tot va intelege.
Te-ai inselat, ai fost confuza si te-ai lasat purtata de val. Pe viitor, gandeste-te foarte, foarte bine ce alegi.
E dureros sa pierzi persoana la care tii enorm.
Indiferent ce parere va avea despre tine, important e ceea ce simti tu, ceea ce iti doresti! Lumea mereu va avea ceva de comentat.

Hai! Curaj si lupta pentru ceea ce iubesti. O seara placuta!

| chazz a răspuns:

Prima data gandesti, dupa actionezi, asta face un om inteligent. Hotaraste-te daca mai ramai cu el sau nu. Cati prieteni are prietenul din Italia? cati are prietenul din Romania?
prietenul din Italia poate fii un proxenet. Ai grija ce faci.

| einenebun23 a răspuns:

Sincer tu stii mai bine la care tii mai mult. Dar parerea mea ca mai de durata ar fi o relatie cu un baiat cu care te poti vedea zilnic sau o data la saptamana decat cu unul care este plecat la sute de km de tine.

| DeathReaper a răspuns:

Nu va suparati pe mine dar o sa fiu sincer.
Un baiat de acel gen trebuie sa se pregateasca mental sufleteste de o posibila despartire deoarece asa fac fetele. Nu ca barbatii ar fi altfel aia te inseala cand sunt langa tine. El e devina, eu personal ma astept sa fiu inselat/parasit cand ma duc la liceu dapoi sa mai plece undeva...

| Ucv_Gabriel_1994 a răspuns:

Asculta-ti inima...alta solutie nu ai happy