| Panteraa a întrebat:

un baiat m-a intrebat daca il plac si i-am spus ca unpic. Acum acesta vrea sa fie impreuna cu mine dar eu nu vreau. Cum sa il refuz mai politicos, nu pe direct?

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ii spui ca treci printr-o perioada in care doresti sa fii singura,din motive personale,ca il simpatizezi, dar nimic mai mult, sa nu spere.

| butt3rfly16 a răspuns:

Din moment ce tu i-ai dat un raspuns spre afirmativ este normal ca baiatu' sa inteleaga gresit si sa-si faca sperante degeaba.Ai putea sa-i spui ca preferi sa ramaneti prieteni, sa va cunoasteti mai bine dar doar in calitate de amici si ca ti-ar face placere sa iti face un nou prieten.Baftawinking

| Anonim290 a răspuns:

Pai daca ai avut un iubit inainte ii zici ca trebuie sa iti refaci fortele dupa ultima dragoste pentru ca esti incarcata emotional. Daca nu ai avut iubit ii zici ca nu esti pregatita pentru o relatie sau ca nu vrei sa strici o amicitie atat de frumoasahappy...Succes!