| Eaeea a întrebat:

:*Va rog, ajutati-ma!big grinCum sa- fac sa-i para rau, ca si-a batut joc de mine?big grin FUNDITA:*:*

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna,stii cum e,razbunarea e arma prostului,nu are rost sa te agiti sa faci diferite scenarii sa te razbuni,ca pana la urma roata se intoarce si va regreta ca si-a batut joc de o persoana care nu merita; de cele mai multe ori indiferenta doare,fi cat se poate de indiferenta,ignora-l pur si simplu si arata-i ca tu esti fericita si fara el si scoate-ti mereu calitatiile in evidenta,fi cu zambetul pe buze ca sa vada ce a pierdut,daca gasesti un baiat care sa te aprecieze si sa tina cu adevarat la tine baga-te cu el, dar gandeste-te ca te ei simti satisfacuta ca te-ai razbunat, dar apoi poti ajunge sa regreti si se poate ajunge la multe alte conflicte intre voi.

7 răspunsuri:
| xxdd a răspuns:

Gasesti pe cineva mai calumea si dupa aia ii spui ce bine te simti cu respectivul/respectiva si ce frumos se poarta cu tine, NU CA ALTII.

| DorelSudoru a răspuns:

Dai foc,omoarai parinti, violeazai sora, verisoara orice

| covaci101 a răspuns:

Trebuie să ne spui cum şi-a bătut joc de tine?! Te-a jignit, sau pur şi simplu nu mai vrea să fie cu tine după ce ţi-a promis marea cu sarea?!

| Eaeea explică (pentru covaci101):

Timp de sapte luni ma tot lua cu faze: te plac, nu te plac.Te vreau, nu te vreau.Pur si simplu ma punea pe acestraight face

| covaci101 a răspuns (pentru Eaeea):

Scuze,numai acum am văzut raspunsul tău! Da, bănuiam eu. Din păcate ceea ce-a făcut el nu se poate numi jignire şi cred că nici nu trebuie să te răzbuni pentru asta. Oricine îşi poate schimba părerea despre cineva.Probabil că ai crezut foarte mult în vorbele lui şi asta te-a rănit peste măsură.Să ştii ca viaţa ne oferă multe surprize, de asta se şi spune >

| covaci101 a răspuns (pentru covaci101):

TPU mi-a mancat din mesaj! Continui cu ce am scris mai sus : de asta se şi spune "să fii om e lucru mare! "

| covaci101 a răspuns:

Am pus o întrebare normală şi n-am vrut să sune a jignire!
Trebuie să ne spui cum şi-a bătut joc de tine?! Te-a jignit, sau pur şi simplu nu mai vrea să fie cu tine după ce ţi-a promis marea cu sarea?!