| MayaBarbu a întrebat:

Hei..trec printr-o perioada ft nasola pentru ca recent un tip de care am fost ft indragostita acum 3 ani si pe parcursul acestor 3 ani, s-a bagat iar in seama cu mine si mi-a aprins, ca sa zic asa, totul.
Faza e ca nu am fost niciodata impreuna. obisnuiam sa stam la petreceri sau cluburi, la mare, tot timpul dadeam unu de altul, si stateam impreuna ca si cum am fi impreuna...nu aveam nici un fel de problema pe atunci, ma complaceam asa, in schimb acum parca e altfel, mai ales ca ne-am mai maturizat, simt nevoia sa fie numai al meu, nu sa traiesc cu oribila senzatie ca in momentul de fata e cu alta ( ceea ce e 90% probabil, e un tip ft atragator si multe fete presupun ca il plac).Nu a avut cu mine nici un angajament in schimb a avut 2 mici relatii (2 saptamana, maxim o luna) pe ambele fete le-a inselat cu mine, nu s-a implicat cu nici una.Stiu ca il atrag ft mult, imi confirma mereu chestia asta..insa eu vreau mai mult.as vrea sa-l fac sa se indragosteasca de mine, sa fie al meu, nu sa aiba inca 3 fete pe langa mine.cum as putea sa fiu mai indiferenta dar in acelasi timp sa-i arat ca vreau cu el? pentru ca am tendinta sa-i dau cam totul pe tava si sunt disponibila cam 24/24 pentru el. vreau sa nu-mi mai pese asa mult de el, sa-l cam ignor din cand in cand. poate asa il atrag mai tare.
PS: stiu ca alternativa cea mai comuna ar fi sa incerc sa-l uit, incercand cu alt baiat, insa varianta asta cade din prima pentru ca din pacate nu ma poate atrage nici un baiat si nu am ochi decat pentru el.
stiu ca e mai dificila intrebarea, daca a-ti putea oarecum sa-mi dati un mic sfat v-as fi ft recunoascatoare.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Din experienta mea (care nu e prea vasta), o data ce un barbat a apucat sa te vada ca fiind "cealalta" femeie, cea care poate fi utilizata pentru distractie si placere in timp ce esti si cu alta/altele, femeia care se multumeste cu firmituri, o sa fie extrem de greu, cel mai probabil imposibil sa-i schimbi cu 180 de grade pozitia si sa te vada femeia de care s-ar putea indragosti, cu care ar putea avea o relatie serioasa.

1 răspuns:
| n1cknam3 a răspuns:

Pai faci in felul urmator : va dati intalnire la el sau la tine, i'o tragi pana se urca pe pereti, si la sfarsit ii zici ca nu poti sa continuui ca fiind cartea lui de vacanta, il pui sa aleaga intre relatia voastra si libertatea lui practic (partea cu libertatea lui nu o zici cu voce tare, ca i se taie dupa acea) laughing... (e cu schepsis, barbatii dupa ce ii freci zdravan se indragostesc timp de 2-3 ore, ) si daca te alege pe tine practic se tine si de cuvant pentru ca face parte din mandria masculina, e pe bune laughing))