| Gabriela77 a întrebat:

Hei tuturor. Imi place de un baiat...o sa iau de la inceput. Eu stau in Anglia, studiez acolo, acum doua saptamani am fost la posta pentru a plati ceva si cei de acolo aveau niste aparate pe care nu am stiut sa le folosesc, asa ca i-am cerut ajutorul baiatului de acolo iar el m-a ajutat cu acea factura. El lucreaza la acea posta. Este foarte dragut ^^. Nu stiu ce nație e dar se aseamana cu un asiatic (posibil chinez sau ceva de genul) in fine. Cand am plecat a zambit facandu-mi cu ochiul iar eu doar i-am spus "la revedere" pentru ca eram sigura ca deja rosisem, si de atunci ma gandesc la el. In fiecare luna trebuie sa merg acolo si sa platesc acea chestie si il pot vedea doar ca mi-ar fi rusine sa dau ochii cu el pentru ca sigur ma voi bâlbâii, ce as putea face sa ii atrag atentia? Fundita, multumesc

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ai putea sa treci pe la respectivul oficiu postal mai des chiar si fara sa ai de facut ceva anume. Cu scopul de a obtine vorba vine o anumita ''Informatie''. big grin

| munteanuionvictor a răspuns:

Poți să-i lași un bilețel cu nr. de telefon.

| ShamelessQboy a răspuns:

Esti suficient de matură sa stii ce vrei, dacă iti place intra discret cu el in vorba, ceri ajutorul in legătură cu ceva, cauti tu un motiv sa iti dea adresa ceva pe un cont de socializare, si de acolo usor usor discutați și va cunoasteti mai bine.
Si el cred ca te place!